Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Grok AI, X premium kullanıcılarına geliyor

Grok AI, X premium kullanıcılarına geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
146 0
Grok-AI

Musk, Grok AI sohbet robotunun bu hafta tüm X premium kullanıcılarına geleceğini doğruladı. X Premium aboneliği için ödeme yaptıysanız, Elon Musk tarafından onaylandığı üzere yakında Grok AI sohbet robotunu deneyebileceksiniz.

Elon Musk, OpenAI’nin ChatGPT’sini ele geçirmek amacıyla X platformunun yakında ‘Grok’ AI sohbet robotunun daha fazla ödeme yapan aboneye izin vereceğini söyledi.

Tesla ve SpaceX CEO’su, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir paylaşımda Grok’un tüm Premium abonelerin kullanımına sunulacağını duyurdu.

X’in sahibi, “Bu haftanın ilerleyen günlerinde, Grok tüm premium aboneler (sadece premium+ değil) için etkinleştirilecek” bilgisini verdi.

İlginizi çekebilir; Yok satacak! Xiaomi SU7 fiyatı açıklandı

Geçtiğimiz hafta Musk tarafından işletilen xAI, yapay zekâ sohbet robotu Grok’u geliştiriciler ve araştırmacılar için açık kaynak modunda kullanıma sundu. Şirket bir blog yazısında ayrıca “314 milyar parametreli Mixture-of-Experts modelimiz Grok-1’in ağırlıklarını ve mimarisini yayınlıyoruz” dedi.

Yapay zeka sohbet robotu artık açık kaynaklı geliştirici platformu GitHub’da da yer alıyor. Geçtiğimiz yıl xAI, Grok’u Hindistan ve Avustralya, Kanada, Malezya, Yeni Zelanda, Pakistan, Sri Lanka ve Singapur dahil olmak üzere 46 ülkeye daha genişletti.

Mikroblog platformu, Grok AI (beta) erişimini ABD’deki Premium+ abonelerine sunmuş durumda. Sensor Tower’dan alınan son verilere göre, ABD’de X kullanımı bir önceki yıla göre yüzde 18, Musk’ın Ekim 2022’de satın alınmasından bu yana ise yüzde 23 azaldı.

Musk ayrıca bu hafta haberlerde Premium abonelik için yeni bir özellik kriterinden bahsetti. Musk, 2500 doğrulanmış abone takipçisi veya 5000 doğrulanmış abone takipçisi olan herkesin X Premium ve X Premium+ aboneliğine ücretsiz erişim sağlayabileceğinden bahsetti.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir