Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. GTA 6 Fragmanında Olduğunu İddia Eden Floridalı Joker, Rockstar’a Dava Açıyor

GTA 6 Fragmanında Olduğunu İddia Eden Floridalı Joker, Rockstar’a Dava Açıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
26 0
gta-6-dava

GTA 6’nın uzun zamandır beklenen fragmanı nihayet geçen hafta yayınlandı ve devam oyununa kısa bir bakış ile hayranları çok heyecanlandıran birçok yeni özelliği beraberinde getirdi. Videoda göze çarpan şeylerden biri, gerçek hayatta “Florida Jokeri” olarak bilinen Lawrence Sullivan’ın kendisine bir gönderme olduğuna inandığı ve parodi için Rockstar’dan 2 milyon ABD doları talep ettiği tam yüz dövmeli bir mahkum.

Kendisini devam filminin fragmanında gören Sullivan parodi konusunda pek de mutlu görünmüyor ve Rockstar ile bu konuda “konuşmak zorunda kaldıklarını” söylüyor. Bu elbette “Florida Jokeri “nin geliştiriciye bir şekilde dava açacağını ima ediyordu.

İlginizi çekebilir; Windows 11 ile WhatsApp Önemli Entegrasyona Sahip Oluyor

X’te (eski adıyla Twitter) “GTAVI_Countdown” hesabı tarafından paylaşılan yeni bir videoda, Sullivan bir kez daha memnuniyetsiz bir şekilde GTA 6 fragmanındaki göndermeden şikayet ediyor. Şimdi ise, görüntüsünün kullanıldığı iddiasıyla Rockstar’dan “1 ya da 2 milyon” talep ediyor.

Muhtemelen Sullivan’dan esinlenen fragmandaki dövmenin sadece oyunun tanıtımını yapmak için kullanılan bir şey mi olduğu yoksa aslında karakterin GTA 6’nın olay örgüsünde yer alıp almayacağı şu anda tam olarak belli değil.

“Florida Jokeri “ne ek olarak, GTA 6’nın gerçek hayata dair birkaç referansı var

“Florida Jokeri” GTA 6 fragmanındaki tek gerçek hayat referansı değil. Videoda ayrıca Vice City’deki Miami’nin çeşitli ikonik yerleri, elinde çekiç tutan korkunç kadın, iç çamaşırıyla bitkileri sulayan meşhur “Florida Adamı” ve çok daha fazlası gibi başka paskalya yumurtaları da gösterildi.

Tüm bunlar gerçek olamayacak kadar iyi geliyorsa, eski bir Rockstar geliştiricisinin de GTA 6’nın fragman kadar gerçekçi grafiklere sahip olacağını doğruladığını bilmelisiniz. Devam oyunu için heyecanlanmamak elde değil, öyle değil mi?

İlginizi çekebilir; WhatsApp Yedeklemelerinde Sınırsız Depolama Kotası Dönemi Sonlanıyor

GTA 6, 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series X|S için piyasaya sürülecek. Şu anda PC’den bahsedilmedi, ancak oyunun daha sonraki bir tarihte platforma da gelmesi bekleniyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir