Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. GTA 6 PC’ye Gelecek Mi? Rockstar’ın Sahibi Konuştu!

GTA 6 PC’ye Gelecek Mi? Rockstar’ın Sahibi Konuştu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
42 0
GTA-6

GTA serisinin merakla beklenen yeni oyunu GTA 6, geçtiğimiz yıl tanıtılmış ve ilk etapta sadece PlayStation 5 ile Xbox Series X|S için piyasaya sürüleceği duyurulmuştu. Peki ya PC oyuncuları? GTA 6’nın PC sürümü ne zaman gelecek?

Take-Two Interactive’in CEO’su Strauss Zelnick, düzenlenen bir konferansta GTA 6’nın henüz PC için duyurulmamasıyla ilgili soruları yanıtladı. Zelnick, “Duyurunun yapılmaması kesin bir şey değil, çünkü duyurunun yapılmamasından sonra olabilecek tek şey sanırım bir duyuru ya da duyurunun yapılmamasının devam etmesi” dedi.

İlginizi çekebilir; Epic Games bu sefer ücretsiz olarak “Chivalry 2” oyununu veriyor

GTA 6

Rockstar Games’in geçmiş oyunlarına bakıldığında, stüdyonun oyunlarını genellikle konsollar için öncelikli olarak piyasaya sürdüğü, PC sürümlerinin ise daha sonra geldiği görülüyor. Zelnick de bu durumu şöyle açıkladı: “Rockstar’ın platformlara yönelik daha önce gördüğümüz bir yaklaşımı var ve zamanı geldiğinde daha fazla duyuru yapacaklar. İşimiz için doğru stratejinin tüketicinin olduğu yerde olmak olduğuna inanıyorum ve tarihsel olarak bu şirketin yaptığı şey, tüketicilere nerede olurlarsa olsunlar, hangi platform mantıklı gelirse gelsin, zaman içinde yaklaşmaktır.”

Rockstar’ın önceki oyunları Red Dead Redemption 2, GTA 5 ve L.A. Noire gibi büyük yapımlar, konsollarda çıktıktan bir süre sonra PC’ye gelmiş durumda. Hatta ilk Red Dead Redemption oyunu henüz PC’ye gelmedi ancak GTA topluluğundaki ünlü veri analizcisi Tez2’ye göre, bu oyun çok yakında PC’ye gelebilir.

Sonuç olarak, GTA 6’nın da öncelikle konsollar için çıkması, ardından PC sürümünün yayınlanması bekleniyor. PC oyuncularının bu merakla beklenen oyuna ne zaman kavuşacakları ise henüz netlik kazanmadı. GTA hayranları, bu konudaki resmi duyuruyu sabırsızlıkla bekliyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir