Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. GTA 6 Sonbahar 2025’te Geliyor!

GTA 6 Sonbahar 2025’te Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
57 0

Heyecanla beklenen GTA 6 ‘nın çıkış tarihi nihayet netleşti. Take-Two Interactive’in resmi açıklamasına göre, oyun bu tarihten önce PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında 2025 Sonbahar’da satışa sunulacak.

Rockstar Games tarafından paylaşılan ilk fragmanda 2025 yılı için bir çıkış tarihi öngörülmüştü. Take-Two’nun açıklamasıyla bu tarih sonbahar mevsimine daraltılmış oldu.

Sonbahar tanımı biraz belirsiz olsa da, oyunun muhtemelen Kasım ayı civarında, Şükran Günü ve Noel gibi önemli tatiller arasında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başlangıçta 2025’in başlarında piyasaya sürülmesi planlanan GTA 6’nın gecikmesinin ardından 2026’ya erteleneceği söylentileri de dolaşmıştı. Rockstar Games’in sonbahardaki son teslim tarihine yetişebilmesi için yoğun çalışma temposuna (crunch time) başvurması muhtemel.

GTA-6

GTA 6’nın şu an için sadece PS5 ve Xbox Series X/S platformlarında yayınlanacağı biliniyor. Oyunun PC versiyonu ise daha sonraki bir tarihte duyurulabilir ve PS4 ve Xbox One’da yer almayacak.

İlginizi çekebilir; Epic Games Steam fiyatı 1,200 TL’lik oyunu ücretsiz yaptı

Rockstar’ın diğer projeleri arasında ise Red Dead Redemption’ın bir portunun da güçlü bir şekilde geri dönüş yapacağı söylentiler arasında.

Take-Two ayrıca, üç nesil konsolda piyasaya sürülen GTA 5’in 200 milyondan fazla kopya sattığını ve Minecraft’tan sonra tüm zamanların en çok satan ikinci oyun olduğunu da açıkladı. Oyunun hala güçlü bir şekilde devam ettiğini ve her çeyrekte 5 milyon adet GTA 5 satıldığını da ekleyelim. Bu başarının büyük kısmı ise GTA Online’ın popülerliğinden kaynaklanıyor.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir