Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. “Hayat Eve Sığar” uygulaması yayınlandı!

“Hayat Eve Sığar” uygulaması yayınlandı!

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 2 dk okuma süresi
0

Coronavirüs salgını ile başa çıkabilmek için T.C Sağlık Bakanlığı’nın geliştirdiği  ” Hayat Eve Sığar” isimli uygulama Android ve iOS için yayınlandı.

Uygulamayı açtığımızda  “Bu uygulama seni ve çevrendekileri corona virüsünden korumak için T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilmiştir” mesajı ile bizi karşılıyor.

Uygulama üzerinde “Yoğunluk” kısmında Covid-19 un hangi bölgede ne kadar yoğun ve riskli olduğunu görebiliyoruz ve eğer riskli bölgelere yaklaşırsak uygulama o bölgenin riskli olduğu konusunda bizi uyarıyor.Ayrıca çevremizdeki hastane,eczane,market gibi yerlerin konumlarına erişebiliyoruz.“Ailem” bölümünden ailemizdeki diğer kişilerin de telefonlarına uygulamayı yüklemesi ile onların konumlarını ve o bölgedeki risk durumunu da görebiliyoruz.“Sağlık Durumu” kısmından ise size sorulan şikayetlerin sizde olup olmamasına göre coronavirüs açısından riskli olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Youtube üzerindeki videomuzu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;

 

Ek olarak Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma sunulan uygulama, yalnızca Android 5.0 ve üzeri – iOS 10 ve üzeri sürümlerde çalışıyor.Sizde aşağıdaki linklere tıklayarak uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz.

“Hayat Eve Sığar” Android Uygulaması

“Hayat Eve Sığar” iOS Uygulaması

What’s your Reaction?
15
9
2
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir