Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram durum güncelleme özelliğini daha etkileşimli hale getiriyor

Instagram durum güncelleme özelliğini daha etkileşimli hale getiriyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
50 0
instagram

Instagram, durumlar için yeni ve etkileşimli özellikler sunmaya hazırlanıyor. Meta’nın sahip olduğu popüler sosyal medya platformu, kardeş sitesi Facebook’tan ilham alarak kullanıcıların durumlarını daha etkileşimli hale getiriyor.

Aralık 2022’de kullanıcıların durumlarını paylaşabilmeleri için “Notlar” özelliğini sunan Instagram, şimdi “Not İstemleri” adı verilen yeni bir fonksiyonu devreye sokuyor. Bu sayede kullanıcılar “Ne yemeliyim?” veya “Bu hafta sonu X şehrinde kimler olacak?” gibi sorular paylaşabilecek. Arkadaşları da bu sorulara ipuçları, öneriler ve düşüncelerle cevap verebilecek.

instagram

Yeni özelliklerin arasında “Mentions” da yer alıyor. Kullanıcılar, artık arkadaşlarını doğrudan durumlarında etiketleyebilecek. Instagram, “Daha sonra @kullanıcı ile takılacağım” gibi bir örnek paylaştı.

İlginizi çekebilir; Microsoft’un yapay zekası Copilot, Telegram’da kullanıma sunuldu!

Bunlara ek olarak “Not Beğenileri” de geliyor. Kullanıcılar, Instagram’ın diğer bölümlerinde olduğu gibi bir nota çift dokunarak veya kalp simgesine tıklayarak beğeni gönderebilecek.

Notlar, Instagram’da son birkaç yıl içinde ortaya çıkan bir özellik. Hikayelere benzer şekilde 24 saat sürelidir ve kullanıcılar kimlerin görebileceğini kontrol edebilir. Notlar, kullanıcıların gelen kutularında ve profillerinde görünecek.

Bu yeni özelliklerle Instagram, durumları daha etkileşimli ve sosyal bir deneyime dönüştürmeyi hedefliyor. Böylece kullanıcılar, arkadaşlarıyla daha yakın bir bağ kurabilecek. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir