Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram geçilemeyen reklamlar özelliği gündemde

Instagram geçilemeyen reklamlar özelliği gündemde

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
37 0
instagram

Instagram, kullanıcıların atlayamadığı ve kaydırarak geçemediği yeni bir reklam formatını test etmeye başladı. Ayrıca kullanıcıların uygulamayı tekrar çalıştırabilmeleri için birkaç saniye beklemeleri gerekiyor. İşte haberin detayları.

Atlayamayan bu yeni reklam formatı, Reddit ve X uygulamasındaki birkaç kullanıcı tarafından fark edildi. Meta şirketinden bir sözcü, TechCrunch‘a yaptığı açıklamada şirketin bu özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Sözcü, “Reklamverenler için değer katabilecek formatları sürekli olarak test ediyoruz. Bu testler resmi ürün değişikliklerine yol açarsa, güncellemeler sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

instagram
ınstagram

İlginizi çekebilir; Instagram durum güncelleme özelliğini daha etkileşimli hale getiriyor

Kullanıcıların paylaştığı bilgilere göre, atlanamayan reklamlar hem Hikayeler bölümünde hem de normal gönderilerin arasında açılabiliyor. Belirli bir süre sonra ekranda bir reklam beliriyor ve kullanıcılar o andan itibaren kaydırma yapamıyor. Ardından ekranda bir zamanlayıcı görüntüleniyor ve yaklaşık altı saniye sonra reklam sona eriyor.

Atlanamayan reklam formatının ne kadar yaygın bir şekilde test edildiği henüz bilinmiyor. Instagram’ın bu adımı, sosyal medya platformlarının reklam gelirlerini artırmak için kullanıcı deneyimini göz ardı ettiği yönündeki eleştirileri artırabilir.

İnstagram güncellenmeye devame diyor

Instagram, durumlar için yeni ve etkileşimli özellikler sunmaya hazırlanıyor. Meta’nın sahip olduğu popüler sosyal medya platformu, kardeş sitesi Facebook’tan ilham alarak kullanıcıların durumlarını daha etkileşimli hale getiriyor.

Aralık 2022’de kullanıcıların durumlarını paylaşabilmeleri için “Notlar” özelliğini sunan Instagram, şimdi “Not İstemleri” adı verilen yeni bir fonksiyonu devreye sokuyor. Bu sayede kullanıcılar “Ne yemeliyim?” veya “Bu hafta sonu X şehrinde kimler olacak?” gibi sorular paylaşabilecek. Arkadaşları da bu sorulara ipuçları, öneriler ve düşüncelerle cevap verebilecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir