Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram, yakın arkadaş listeleri için yeni özellik duyurdu

Instagram, yakın arkadaş listeleri için yeni özellik duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
54 0
ınstagram dm

Instagram canlı yayınları sadece Yakın Arkadaşlarınıza açmanıza izin verecek özelliği duyurdu. Perşembe günü (20) duyurulan yeni özellik, yalnızca gizli listeye eklenen takipçiler için bir canlı yayın başlatmanıza olanak tanıyacak. İşte özellik hakkında tüm detaylar.

Instagram’da canlı yayınlar 2016 yılında başlatılmıştı, ancak o zamandan beri yalnızca herkese açıktı: tüm takipçileriniz canlı yayını istedikleri zaman izleyebiliyordu.

İlginizi çekebilir; WhatsApp’tan yeni özellik: QR kodlu sohbet aktarımı

instagram
instagram

Yakın Arkadaşlar için yeni özel yaşamlar, yayını başlatmak için ekranda bir seçenek olarak görünür. Yayın başlatıldığında, “Yakın Arkadaşlar” takipçilerinin ekranında, tıpkı özel bir hikaye gibi yeşil bir daire ile vurgulanacak, ancak altta “Canlı” olarak etiketlenecek.

Instagram Lives, platformda Yakın Arkadaşlar desteği alan son formatlardan biriydi: yeni özellik sayesinde artık fotoğraf, video, hikaye ve canlı yayınları yalnızca seçilen takipçilerden oluşan bir listeye yayınlamak mümkün.

Instagram, Yakın Arkadaşlar için içerik olanaklarını zenginleştirmenin yanı sıra, canlı yayınları kullanmak için başka bir teşvik de sunuyor. Artık kullanıcılar canlı yayını kimlerin görebileceğini kontrol edebildikleri için, daha samimi oldukları arkadaşları ve aileleriyle iletişim kurmak için bu aracı kullanırken kendilerini daha rahat hissedebilirler.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir