Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. iOS 17.4.1 yayınladı; İşte sürüm notları

iOS 17.4.1 yayınladı; İşte sürüm notları

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
104 0
iOS 18

Apple, iPhone için iOS 17.4.1 ve iPad için iPadOS 14.41’i yayınladı. iPhone ve iPad’e bir dizi performans iyileştirmesi ve hata düzeltmesi getiren bu güncellemeleri, iOS 17.4 güncellemesinin ardından birçoğumuz bekliyorduk.

iOS 17.4.1’in öncelikli odak noktası hataları gidermek ve güvenlik açıklarını kapatmak oldu. Her ne kadar Apple güncellemenin yayınlandığı sırada hangi hataların giderildiğini ya da hangi güvenlik açıklarının kapatıldığını açıklamamış olsa da, güncelleme şirketin kullanıcı güvenliğini ve sistem kararlılığını artırma konusundaki kararlılığının altını çiziyor.

İlginizi çekebilir; WhatsApp’ta sesli mesajlar artık metne çevrilebilecek!

Bu güncelleme iPad 7, iPad 6, iPad Pro 12.9 (ikinci nesil) ve iPad Pro 10.5 dahil olmak üzere belirli iPad modellerini etkileyen bir QR kod tarama sorununu düzeltiyor. Bu düzeltme, Apple’ın ayrıntılara verdiği önemin ve sorunsuz kullanıcı deneyimleri sunma konusundaki kararlılığını artırıyor.

iOS 17.4.1’i erken benimseyenler, güncelleme sonrası performansta potansiyel bir artış olduğunu belirttiler. Ancak, güncelleme özellikle pil performansını etkileyen bir hatayı hedef almadığı sürece pil ömründe önemli bir değişiklik gözlemlemeyebilirsiniz.

Genel olarak, bir güncelleme pil ömrünü tükettiği bilinen belirli bir sorunu ele almadığı sürece, pil performansındaki değişiklikler minimum düzeyde.

Yeni iOS 17.4.1 ve iPadOS 17.4.1 yazılım güncellemeleri artık indirilebilir durumdadır; güncellemeyi Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme > İndir ve Yükle yolunu izleyerek yükleyebilirsiniz. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir