Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iOS 17.4 Geliştirici Sürümü Yayınlandı

iOS 17.4 Geliştirici Sürümü Yayınlandı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
178 0
ios-17

Apple, iPhone için iOS 17.4 beta 3’ü ve iPad için iPadOS 17.4 beta 3’ü geliştiriciler için yayınladı. Yeni iOS 17.4 ve iPadOS 17.4 yazılım güncellemeleri iPhone ve iPad’e bir dizi yeni özellik getirecekken, iPhone ve Avrupa’daki App Store’da yapılacak önemli değişiklikler de buna dahil olacak.

Mart ayından itibaren, yeni yürürlüğe giren Avrupa Dijital Piyasalar Yasası (DMA) ile uyumlu olarak Apple, hem iPhone hem de iPad platformlarında üçüncü taraf uygulama mağazalarının kurulmasına ve kullanılmasına izin verecek.

Bu güncelleme yalnızca Avrupa’da alternatif uygulama mağazalarını kullanma imkanı sunmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılar için yeni ödeme seçenekleri içeriyor ve App Store’daki geliştirici hüküm ve koşullarında çeşitli değişiklikler yapıyor.

İlginizi çekebilir; Nothing Phone 2a lansman tarihi ortaya çıktı!

Ayrıca iOS 17.4, oyun yayın hizmetleri için küresel destek sunarak Xbox Cloud Gaming gibi kuruluşların hizmetlerini dünya çapında bağımsız uygulamalar aracılığıyla sunmalarına olanak tanıyacak ve bu seçenek daha önce web tarayıcısı kullanımıyla sınırlıydı.

Ayrıca, iOS 17.4’ün ilk beta sürümü Müzik ve Podcast deneyimini geliştiriyor, Mesajlaşma ile Siri entegrasyonunu mümkün kılıyor ve diğer iyileştirmelerin yanı sıra bir dizi yeni emoji ekliyor.

Apple’ın iOS 17.4 ve iPadOS 17.4 yazılım güncellemelerini önümüzdeki ayın başlarında yayınlaması bekleniyor, kesin bir yayın tarihi hakkında daha fazla ayrıntı alır almaz size bildireceğiz. Yeni iOS 17.4 beta 3 ve iPadOS 17.4 beta 3 şu anda indirilebilir durumda, daha fazla ayrıntıya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

Kaynak: Apple

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir