Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. iOS 18 ile Apple Music yeni özelliklere kavuşuyor

iOS 18 ile Apple Music yeni özelliklere kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
41 0
iOS-18

Apple, yaklaşan iOS 18 güncellemesiyle birlikte müzik deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Şirketin, gelişmiş yapay zeka özellikleriyle donatılmış yeni “Akıllı Şarkı Geçişleri” ve gizemli “Passthrough” özelliklerini tanıtması bekleniyor.

Akıllı Şarkı Geçişleri, kullanıcılara şarkılar arasındaki geçiş süresini kişiselleştirme imkanı sunacak. 1 ile 12 saniye aralığında ayarlanabilen bu özellik, mevcut crossfade işlevine yapay zeka desteği ekleyerek daha pürüzsüz bir dinleme deneyimi vaadediyor.

Öte yandan “Passthrough” özelliğinin tam olarak ne olduğu henüz bilinmiyor. Ancak Dolby Atmos ve Uzamsal Ses teknolojileriyle ilişkili olabileceği tahmin ediliyor. Bu gizemli özellik, hem Apple Music hem de QuickTime Player’da yer alabilir.

İlginizi çekebilir; Apple’ın WWDC etkinliğinde iOS 18 odak noktası olacak

Bu ses iyileştirmelerinin yanı sıra, Apple’ın “Spatial Gaming” adlı gizli bir ürün üzerinde çalıştığı söylentileri de var. Artırılmış gerçeklik ve uzamsal bilgi işlem alanlarındaki araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla bağlantılı olabilecek bu özelliğin ayrıntıları henüz açıklanmadı.

Tüm bu yenilikler, 5 Haziran’daki Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) duyurulacak. Apple, yapay zekaya odaklanacağı bu etkinlikte, iOS 18 ve beraberinde getirecekleri devrimsel iyileştirmeleri tanıtmayı planlıyor. Teknoloji tutkunları, iOS 18’in sunacağı üretken yapay zeka yeteneklerini görmek için sabırsızlanıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir