Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. iOS 18 ile denetim merkezi yenileniyor

iOS 18 ile denetim merkezi yenileniyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 1 dk okuma süresi
47 0
iOS-18

Güvenilir kaynaklara göre, Apple’ın gelecek yıl iOS 18 ile birlikte Kontrol Merkezi’nde önemli değişiklikler sunması bekleniyor. Bloomberg’den Mark Gurman’ın haberine göre, iOS 18 Kontrol Merkezi’nde “güncellemeler” seçeneğini getirecek.

Kontrol Merkezi, kullanıcıların Wi-Fi, ekran parlaklığı, ses seviyesi gibi temel sistem işlevlerine hızlıca erişmelerini sağlayan bir araç. Geçmiş yıllarda Kontrol Merkezi’nin yeniden tasarlanacağı söylentileri ortaya atılmış ancak iOS 15 ve iOS 17’de önemli değişiklikler gelmemişti.

İlginizi çekebilir; Google Play Store yeni bir özellik üzerinde çalışıyor

MacRumors‘a göre Apple, iOS 18 için yeniden tasarlanmış bir Kontrol Merkezi üzerinde çalışıyor. Ancak bu değişikliklerin tam kapsamı henüz netlik kazanmadı. Apple’ın bu yeni özellikleri 10 Haziran’daki WWDC açılış konuşmasında tanıtması bekleniyor.

iOS 18’in ilk beta sürümü geliştirici topluluğuna Haziran ayında sunulacak. İlk genel beta sürümünün ise Temmuz ayında yayınlanması öngörülüyor. Nihai kararlı sürümün ise Eylül ayında uyumlu tüm iPhone’lara dağıtılması planlanıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir