Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iOS 18, iPhone Tarihindeki En Büyük Güncelleme Olabilir

iOS 18, iPhone Tarihindeki En Büyük Güncelleme Olabilir

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
144 0
ios-18

Apple’ın, şirketin mobil işletim sisteminde 2024 yılında yayınlanacak bir güncelleme olan iOS 18 için beklentileri yüksek. Yeni haber, Apple hakkında sıcak haberlere sahip olan Bloomberg gazetecisi Mark Gurman’dan geliyor. İşte detaylar.

Gurman’a göre, platformun “şirket tarihindeki en büyük iOS güncellemelerinden biri hatta en büyüğü olacağı” düşünülüyor.

iOS 18 özelliklerine bakacak olursak, yapay zeka (AI) ve mesajlaşma gibi sektörlerde farklı özellikleri berbarinde getirecek. Bilgiler marka tarafından resmi olarak doğrulanmadı, ancak bazı göstergeler bunun gerçekten de üreticinin niyeti olduğunu güçlendiriyor.

iOS 18’den ne bekleniyor?

ios-17

Dahili kod adı Crystal altında geliştirilen iOS 18, Siri’de yerleşik bir dizi yapay zeka tabanlı işlev içerecek.

Gazeteciye göre kişisel asistan, Apple’ın kendisi tarafından geliştirilen bir dil modeli ile yeni üretken yapay zekâlar alacak. Bu özelliklerin Siri ile etkileşimin yanı sıra arama ve cümle tamamlama gibi mekanizmaları da geliştirmesi bekleniyor.

İlgili çekebilir; Volkswagen Golf R Resmiyet Kazandı

Apple Music, Xcode, Kestirmeler ve içerik düzenleyicileri gibi uygulamaların da üretken yapay zekaya sahip ekstralar alması bekleniyor. Beklenen bir başka özellik de Zengin İletişim Hizmetleri (RCS) formatının iPhone’da yerel olarak benimsenmesi ve Google ve diğer Android cihaz üreticileriyle uzun süredir devam eden çekişme sona erecek.

Güncellemenin Haziran ayında WWDC 2024 konferansı sırasında Apple tarafından duyurulması bekleniyor, ancak şirket tarafından henüz belirli bir tarih teyit edilmedi. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir