Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. IPad ve Apple Pencil İçin En İyi Not Alma Uygulamaları

IPad ve Apple Pencil İçin En İyi Not Alma Uygulamaları

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 5 dk okuma süresi
0

İster sınıfta not almak için Apple Pencil ile 2019 düşük bütçeli iPad 7’ye sahip bir öğrenci olun, ister işle ilgili veya kişisel notları not almak isteyen en yeni iPad Pro’yu karşılayabilecek bir işletme sahibi olun, kendinizi mevcut not uygulamaları arasında tüm iyi seçeneklerin içinde dağılmış bulabilirsiniz.

iPad için en eksiksiz özellikli not uygulamalarından bazılarına göz atacağız ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı göreceğiz. Bu listedeki uygulamalar Apple Pencil desteğine sahip tüm iPad’lerde sorunsuz çalışıyor.

Bu listedeki en iyi ipad not alma uygulamaları:

  1. Microsoft OneNote
  2. Notability
  3. GoodNotes 5

Microsoft OneNote

Fiyat: Ücretsiz | İndir

Microsoft’un OneNote’u tamamen ücretsiz olmakla kalmayıp, aynı zamanda çoğu kişinin bir not uygulamasından ihtiyaç duyduğu tüm temel bilgileri kapsıyor ve cihazlarınız arasında OneDrive aracılığıyla bulut senkronizasyonu ekliyor.

OneNote, paylaşılabilir not defterlerine izin vererek ortak çalışmayı da destekliyor. Yapılacaklar listeleri gibi günlük işler, notlar ve yazmanız gerekebilecek her şey sayfalarda, bölümlerde ve not defterlerinde organize edilebiliyor.

Kullanılabilir kalem renkleri ve kalem ayarları, notlarınıza çeşitlilik katmanıza yardımcı olurken, “Şekillere Dönüştür” modu, daireler gibi elle çizilmiş şekilleri otomatik olarak mükemmel şekilde düzenli şekillere dönüştürüyor. Birçok kişi için önemli bir özellik olan görüntü ve görüntü manipülasyonu desteği de burada ve harika çalışıyor.

Notability

Fiyat: ₺59,99 | İndir

Notability, iPad için tartışmasız en özellik dolu notlar uygulaması olduğu için büyük bir popülariteye sahip.

Sadece statik görüntüleri değil, GIF’leri, web sayfalarını, taranmış ders kitaplarını ve hatta sesi çok çeşitli multimedyayı destekliyor. Ayrıca notlarınızı iCloud aracılığıyla bulutla senkronize eder, bu da onu öğrenciler için en iyi iPad uygulaması haline getiriyor.

Notablity, çoklu görevler göz önünde bulundurularak yapıldı ve iki not ile yan yana çalışmaya destek veriyor, ayrıca Sürükle ve Bırak özelliğini destekleyen notlar arasında hızlıca hareket etmeniz için özel bir Not Değiştiriciye sahip.

 

GoodNotes 5

Fiyat: ₺54,99| İndir

GoodNotes 5, App Store editörleri tarafından not edildiği gibi dijital not defteri ve PDF biçimlendirme aracının bir kombinasyonudur. İmzalı vector ink motoru sayesinde hassas ve doğal bir yazma deneyimi sunuyor.

Bu listedeki önceki uygulamalar gibi, kalem renklerini, kalınlığını ve stilini de seçmenizi destekler ayrıca bir vurgulayıcıya veya silgiye kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Notability gibi, GoodNotes 5 de el yazınızı okuyabilir ve gerektiğinde aramanızı sağlar, ayrıca diğer uygulamalara ve web sayfalarına kolay paylaşım için metne dönüştürebilir.

Bu uygulama aynı zamanda iki sayfanın yan yana açık olmasını ve sekmeleri kullanarak belgeler arasında hızlı geçiş yapılmasını destekliyor. Daireler ve çizgiler gibi mükemmel şekilleri kolayca çizmek için bir aracı bünyesinde barındırıyor. GoodNotes, PDF dosyaları içe aktarmayı, aramayı ve gezinmeyi destekliyor, ancak PowerPoint, Word, görüntü dosyaları ve daha fazlası ile de çalışabilir


Daha basit planlar düzenlemek için not uygulaması arıyorsanız iPad klavye kullanıcıları için daha uygun olan popüler ve ücretsiz Evernote uygulamasına ve iPad ve iPhone ile birlikte gelen ücretsiz Notes uygulamasına da bakabilirsiniz. İkincisi, daha önce bahsedilen uygulamalardan çok daha az gelişmiş, ancak çoğu kullanıcı için uygun olabilir.

Daha karmaşık uygulamalara bakanlar için, başka bir şey satın almadan önce ücretsiz OneNote’u denemenizi tavsiye ederim.

 

What’s your Reaction?
9
5
3
4

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir