Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPadOS 18 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

iPadOS 18 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
29 0
ipados-18-jpg

Apple bugün iPad için işletim sisteminin bir sonraki büyük güncellemesi olan iPadOS 18 ‘in ön gösterimini yaptı.

iPadOS 18, yeniden tasarlanan Fotoğraflar uygulaması ve yeni Ana Ekran özelleştirme araçları gibi iOS 18’de sunulan birçok yeni özelliği ve iyileştirmeyi iPad’e taşıyor.

İlginizi çekebilir; watchOS 11 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

iPadOS 18’de, gezinme kenar çubuğuna dönüşen yeni bir kayan sekme çubuğu bulunuyor. Sekme çubuğu, sık kullanılanları kolayca erişilebilecek bir yerde tutmak için özelleştirilebiliyor. Sistem genelinde kullanılıyor. Pages, Numbers ve Keynote’ta yeni bir belge tarayıcısı da var.

iPadOS 18, Hesap Makinesi uygulamasını da geçmiş ve birim dönüştürme gibi yeni özelliklerle ilk kez iPad’e getiriyor. Matematik notları, kullanıcıların Apple Pencil ile yazarken ifadeleri çözmelerine olanak tanıyor.

SharePlay şimdi kullanıcıların paylaşım sırasında ekrana dokunup çizim yapmasına olanak tanıyor ve başka birinin iPad veya iPhone’unu uzaktan kontrol edebiliyorsunuz.

iPadOS 18 ayrıca kullanıcı arayüzündeki animasyonları daha da duyarlı hale getiriyor. Geliştiricilerin bu animasyonları entegre edebilmeleri için yeni API’ler bulunuyor.

iPadOS 18’in ilk geliştirici beta sürümü bugünden itibaren kullanıma sunuldu. iPadOS 18’in herkese açık beta sürümü daha sonraki bir tarihte, resmi sürümü ise sonbaharda yayınlanacak.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir