Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. iPhone 12 Tüm Tüm Detaylarıyla Sızdırıldı !

iPhone 12 Tüm Tüm Detaylarıyla Sızdırıldı !

Fevzi Mert Gözbaşı Fevzi Mert Gözbaşı - - 3 dk okuma süresi
0

Bu zamana kadar paylaşılan en kapsamlı iPhone 12 sızıntıları karşımıza çıkmaya başladı. Ekim ayında tanıtılacağı ön görülen iPhone 12 ve ailesinin en tepe modeli olan iPhone 12 Pro modelinde ekran tazeleme ve ekran kasa görünümü bizlerin karşısına geliyor. Telefon 120Hz ekran tazeleme ile geleceği uzun süredir konuşuluyordu. Son çıkan sızıntılar doğrultusunda bu durum netlik kazanmış oldu.

Öte yandan telefonun ekran kenarları ve üst çentiği eski cihazlarına oranla biraz daha genişlemiş bir halde. Sızan diğer bir habere göre ön kamera lens boyutu %10 daha büyütülmüş bir şekilde. Büyük ihtimalle ön kamera boyutu büyütüldüğü için çentiğin de kapladığı alan artmış durumda. Hemen alt görselde bu durum net bir şekilde karşımıza geliyor.

Diğer önemli detay ise iPhone 12 Pro Max serisi 6.7 inçlik Super XDR Retina Ekran ile karşımıza geliyor. Oled panele sahip bu ekran 2788 x 1284 çözünürlüğünde ve 458 PPI piksel yoğunluğu bulunuyor.

Kamera tarafında ise LIDAR lens ile birlikte iPhone 12 Pro serisi karşımıza çıkıyor.

Video kayıt tarafında ise üst düzey bir performans bizleri bekliyor gibi duruyor. iPhone 12 Pro ailesi 4K 120 FPS kayıt yapabilme ve 4K 240 FPS ağır çekim özellikleri kazanıyor.

iPhone 12 Pro ailesi, 5G bant desteğine nihayet kavuşuyor ve yeni telefonlarda artık 5G desteğini rahat bir şekilde görebileceğiz. Hücresel veri kısmında 5G,4G gibi çekim modları arasında rahatlıkla geçiş yapılabilecek.

Bir diğer önemli detay ise hızlı şarj adaptörünün kutu içeriğinde değil, ayrı olarak para ile satılacağı ibaresi bizlerin karşısına çıkıyor.

Tüm bu sızıntıların karşısında merakla iPhone 12 ailesini bekliyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde daha ne tür sızıntılar ile karşı karşıya kalacağız hep birlikte göreceğiz.

What’s your Reaction?
19
8
0
1

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir