Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. iPhone 15 Pro Max Dayanıklılık Testine Girdi!

iPhone 15 Pro Max Dayanıklılık Testine Girdi!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
26 0
iPhone-15-Pro

Her yıl Apple’ın iPhone’ları, özellikle şirketin kullandığı malzemeler sayesinde, dayanıklılık açısından genellikle örnek teşkil ediyor. Ancak iPhone 15 Pro Max girdiği dayanıklılık testinde sınıfta kaldı. İşte detaylar.

Ünlü YouTuber JerryRigEverything, Apple’ın en yeni iPhone 15 Pro Max’i teste soktu. Diğer pek çok cihaz gibi kalitesinden ve her şeyden önce dayanıklılığından emin olmak için cihazı epeyce zorladı.

İlginizi çekebilir; Apple’ın Başı Dertte! A17 Pro Isınma Sorunu ile Karşı Karşıya

Geçmişe dönük baktığımızda, iPhone 6 hariç, Apple’ın cihazları sağlamlık konusunda dikkat çekmişti. En yeni iPhone’ların çoğu testin çeşitli aşamalarında hiç zorlanmadı, ancak bir önceki modele göre sınıfta kaldı.

iPhone 15 Pro Max, iPhone 14 Pro Max’e göre daha az dayanıklı

JerryRigEverything testi sırasında işe akıllı telefonu çizerek başladı. Keşfettiği şeylerden biri, ekranın en üst düzey Android akıllı telefonlardan çok daha dayanıklı olduğuydu. Ayrıca kamera sensörleri ve akıllı telefonun arka kısmı da çizilmelere karşı testten başarılı bir şekilde geçti.

Ancak, aşağıdaki videonun tamamında görebileceğiniz gibi, ünlü katlama testinde işler daha da kötüye gidiyor. Cihaz baskı altında bükülmezken, oldukça garip bir şey oluyor. Cam arka kısım hızla paramparça oluyor. Görünüşe göre bu model gerçekten kırılgan, özellikle yeni alan kullanıcıların bu konuda dikkat etmesi gerekiyor.

YouTube video

Apple, bu yüzeyin değiştirilmesini daha kolay ve daha ucuz hale getirmek için akıllı telefonunun tasarımını değiştirerek bu sorunu öngörmüş olabilir. iPhone 15 Pro Max, aynı testte iPhone 15 Pro çatlamadığı için etkilenen tek model gibi görünüyor. Dayanıklılık testi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bize bildirin.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir