Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 16 daha ince MagSafe parçalarıyla gelebilir

iPhone 16 daha ince MagSafe parçalarıyla gelebilir

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
61 0
iphone-16

Apple, iPhone 16 serisi daha ince MagSafe parçalarıyla gelebilir. Fransız kılıf şirketi ShopSystem, iPhone 16 modellerine ait olduğu iddia edilen ve daha ince bir MagSafe tasarımını ortaya koyan iki kalıp fotoğrafı paylaştı.

iPhone 16 Pro ve iPhone 15 Pro arasındaki yan yana fotoğraf karşılaştırmasında, bağlantı halkası mıknatısı ve tek hizalama mıknatısının daha ince olduğu görülüyor.

iphone16

Rapor, daha ince MagSafe tasarımının üçüncü taraf aksesuar üreticilerinin ürünlerini değiştirmelerini gerektirebileceğini belirtirken, yeni MagSafe tasarımının mevcut MagSafe aksesuarlarıyla geriye dönük olarak uyumlu olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir; Çin akıllı telefon pazarında 11 çeyrek sonra büyüme!

Apple, MagSafe kablosuz şarj teknolojisini 2020 yılında iPhone 12 serisinin lansmanıyla birlikte tanıtmıştı. Kablosuz Güç Konsorsiyumu (WPC), kablosuz şarjı tek bir küresel standart altında birleştirmeyi amaçlayan yeni Qi2 kablosuz şarj standardını oluşturmak için Apple’ın MagSafe teknolojisini kullanmaya karar verdi.

iPhone 16 ekran boyutlarıda sızdırıldı

En dikkat çekici detay iPhone 16 ve 16 Plus modellerinde yapılan kamera düzenlemesi dikkat çekiyor.

Her iki telefonda seleflerinin diyagonal kamera düzeninden vazgeçerek dikey bir düzen benimseyecek. Bu değişiklik, Apple Vision Pro’da 3D olarak oynatılabilecek uzamsal videoların kaydedilmesini destekleyecek.

Pro modellerinde de ekran boyutlarında değişiklik var. 16 Pro Max, 6,7 inçlik 15 Pro Max’e kıyasla 6,9 inçlik bir ekrana sahip olacak ve bu da onu şimdiye kadarki en büyük Pro Max modeli haline getirecek. 16 Pro da 6,1 inçten 6,3 inçe büyürken, standart 16 ve 16 Plus modellerinde ekran boyutları değişmeyecek.

Her zamanki gibi, yeni iPhone’ların Eylül ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu uzun bir bekleyiş gibi görünse de, bu süre zarfında daha fazla sızıntının ortaya çıkması muhtemel.

Kaynak: ShopSystem, MacRumours

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir