Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 16 Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı! Herkesi Üzecek

iPhone 16 Ekran Özellikleri Ortaya Çıktı! Herkesi Üzecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
81 0
iphone-16

Ortaya atılan bir söylentiye göre iPhone 16, 60 Hz yenileme hızına sahip ekranla yoluna devam edecek. İçeriden sızdırılan bilgi, yeni nesil Apple cep telefonlarının temel modellerinin henüz 120 Hz’i desteklemeyeceğini, ancak şirketin bataryalar için yeni bir yapı hazırladığını belirtiyor. İşte detaylar.

Şu anda, 120 Hz yenileme hızına sahip ekranlar Android ekosistemindeki orta ve üst sınıf telefonlarda neredeyse standart. Apple ise değişime direniyor ve yeniliği yalnızca “Pro” sürümlerine (“ProMotion” teknolojisi olarak yeniden markalandı) getiriyor.

İlginizi çekebilir; OpenAI’dan Kovulan Sam Altman Microsoft’a Katılıyor

https://twitter.com/Tech_Reve/status/1726136966885056520

Twitter(X)’da paylaşılan bilgiye göre, bu durum 2024’te de devam edecek. iPhone 16 ve 16 Plus LTPS 60 Hz ekranlara sahip olacak. Her ikisinde de Dinamik Ada çıkıntıları bulunmaya devam edecek.

Buna rağmen, ekranın bir sonraki yinelemede “kısmi geliştirmeler” alması bekleniyor. Ancak bilgi veren kişi yeni özellikler hakkında ayrıntıya girmedi.

iPhone 16 Pro’da pil iyileştirmesi

iPhone 15 Pro’nun ulaştığı yüksek sıcaklıkların iPhone 16 Pro’da çözülmesi bekleniyor. Yeni cihaza ait olduğu iddia edilen bir prototip, bileşenin daha küçük modelde 3.355 mAh kapasiteye sahip olacağını ortaya koydu.

Tanıtılmasına epeyce zaman var

Son sızıntılar çok ön hazırlık niteliğinde, bu nedenle iPhone 16 ve 16 Pro gerçekten piyasaya sürülmeden önce birçok sızıntı haberleri ortaya çıkacaktır. Bu nedenle, iyileştirmeler mantıklı olsa bile, bilgilere belirli bir şüpheyle bakmak önemlidir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir