Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 16 Hakkında İlk Bilgiler Sızdırıldı

iPhone 16 Hakkında İlk Bilgiler Sızdırıldı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
143 0
iPhone-16

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan iPhone 15 serisinden kısa bir süre sonra iPhone 16 ile ilgili ilk bilgiler sızdırıldı. 2024 yılında piyasaya sürülecek olan iPhone 16 serisinde ‘Ultra’ ismi geçen bir modeli piyasaya sürecek. İşte detaylar.

Sızıntılarda yer alan bilgilere göre Apple için Ultra döneminin başlangıcı olabilecek iPhone 16 serisini hedefliyor. Pro Max isimi gelecek yıl yerini Ultra modele bırakacak.

Ultra takısı iPhone 15 serisinde bekleniyordu fakat. Geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanda iPhone 15, 15 Plus ve Pro modellerini gördük. 2024 yılında çıkacak yeni modellerde Ultra model yüksek ihtimalli görünüyor.

Ultra modeli getirme kararı muhtemelen premium iPhone modelinin değişen dinamikleriyle örtüşecek ve Apple’ın Pro’yu Ultra varyantından ayırmasına olanak tanıyacak ki bunu geçtiğimiz birkaç yıl içinde Pro ve Pro Max modellerinde zaten görmüştük.

İlginizi çekebilir; iPhone 15 Pro Max Dayanıklılık Testine Girdi!

Ultra takısı özellikler açısından değil fiyat etiketi açısından da yeni bir seviyeye taşıyabilir. Vision Pro kulaklıkla uyumlu hale getirebilecek kamera özelliklerine sahip olması ve ayrıca ilk kez bir teleskop lensi içermesi bekleniyor.

Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone 16 serisine büyük tasarım değişiklikleri getirmesi muhtemel ve şirket nihayet ProMotion 120Hz yenileme hızı ekranını 16 ve 16 Plus modellerinde de sunabilir. Şirketin A17 Pro yonga setini 16 ve 16 Plus varyantlarına getirirken, 16 Pro ve 16 Ultra’yı olası A18 Pro yongasına yükseltmesi de mümkün. Peki Apple bunu gerçektenten yapabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bize bildirin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir