Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 16 Pro İddialı Bir Kameraya Sahip Olacak!

iPhone 16 Pro İddialı Bir Kameraya Sahip Olacak!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
51 0
iPhone-16

iPhone 16 Pro ile ilgili söylentiler internette dolaşmaya başladı. Bir analiste göre, bir sonraki Apple cep telefonu Wi-Fi 7 bağlantısı, daha da hızlı 5G ve 48 MP ultra geniş kameraya sahip olacak. İşte detaylar.

Analist Jeff Pu tarafından yayınlanan bilgiler ön bilgi niteliğinde, ancak iPhone serisindeki bir sonraki gelişmeler hakkında bir fikir veriyor. Kaynakları Apple’ın cep telefonu üretim hattı hakkında bilgi sahibi.

Ana değişikliklerden biri boyutta. iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max, mevcut modellerin 6.1 ve 6.7 inç boyutlarına kıyasla daha büyük olacak.

Daha büyük boyut nedeniyle yeni bir kamera sensörü eklemek mümkün oldu. Ultra geniş lens, mevcut modellerde bulunan 12 MP’ye kıyasla 48 MP çözünürlüğe sahip olmalıdır. Ayrıca gelişmiş yakınlaştırma için 12 MP tetraprizma sensörü de bulunacak.

iPhone 16 Pro, A17 Pro ile aynı olan 3 nm litografi ile üretilmiş A18 Pro işlemciye sahip olmalıdır. Hem 16 Pro hem de Pro Max 8 GB RAM’e sahip olacak.

iphone

Daha iyi bağlantıya sahip olacak

Bağlantı konusundaki en önemli değişiklik Qualcomm Snapdragon X75 modemine sahip olması bekleniyor. Bu bileşen, 5G ile 7.5 Gbps’ye kadar indirme hızlarını 2023 lansmanında bulunan X70’ten daha verimli bir şekilde sunabiliyor.

Buna ek olarak, yeni iPhone 15 Pro Wi-Fi 7 desteğini de sunacak. Yeni iletişim standardı, Wi-Fi 6’dan dört kat daha fazla olan 46 Gbps’ye kadar indirme hızları sunuyor.

Ayrıca bilgilendiriciye göre, standart iPhone 16, optik yakınlaştırma olmadan sadece iki arka kamera ve 12 MP ultra geniş lens ile devam edecek.

İlginizi çekebilir; Xiaomi HyperOS İşletim Sistemini Duyurdu

iPhone 16 ile ilgili tüm bilgiler hala ön hazırlık aşamasında. Bir sonraki Apple cep telefonunun piyasaya sürülmesine daha çok var, zira iPhone 15 henüz raflarda yerini almadı.

Dahili olarak, temel model iPhone 15 Pro’nun A17 CPU’sunun 8 GB RAM ile birleştirilmiş daha az güçlü bir versiyonuna sahip olmalıdır. Bu durumda, model 5G bağlantısında da herhangi bir iyileştirmeye sahip olmayacak, ancak yine de Wi-Fi 6e’de küçük bir iyileştirmeye sahip olacak.

Apple geleneği takip ederse, bir sonraki modellerin önümüzdeki yıl Eylül ve Ekim ayları arasında piyasaya sürülmesi gerekiyor. Şimdilik sadece daha fazla söylenti bekleyebiliriz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir