Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone 16 ve 16 Plus İddialı Özelliklerle Beraber Geliyor

iPhone 16 ve 16 Plus İddialı Özelliklerle Beraber Geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
41 0
iphone-16

Apple önümüzdeki ay Vision Pro karma gerçeklik başlığını piyasaya sürmeye hazırlanıyor, ancak en popüler ürünü olan iPhone bu yılın sonlarına doğru çıkacak. iPhone 16, daha büyük ekran ve geliştirilmiş kameralardan yapay zeka özelliklerine ve video çekmek için özel bir düğmeye kadar birçok sızıntı ve söylentiye konu oldu. Yeni bir rapor, iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’ın diğer iyileştirmelerin yanı sıra daha fazla RAM ve daha hızlı Wi-Fi özelliklerine sahip olacağını iddia ediyor.

Analist Jeff Pu‘nun bir araştırma notuna atıfta bulunan 9To5Mac raporuna göre, 16 ve 16 Plus Apple’ın 3nm A18 yonga seti ile güçlendirilecek. Serideki Pro modelleri ise A18 Pro işlemci üzerinde çalışacak.

Telefon ayrıca bir RAM desteği de alacak. İki telefonun da 15 ve 15 Plus’ta bulunan 6GB RAM’den bir adım daha ileri giderek 8GB RAM’e sahip olacağı bildiriliyor. Ayrıca, Pro olmayan iki modelde 15 serisinin tamamında bulunan Qualcomm X70 modem yer alırken, 16 Pro modelleri Qualcomm X75 modeme sahip olacak. Bu da 16 Pro ve 16 Pro Max’in temel iPhone 16 ve iPhone 16 Plus’tan daha yüksek 5G hızları sunabileceği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir; Microsoft, Apple’ı Tahttından İndirerek Dünyanın En Değerli Şirketi Oldu!

Analiste göre, pro olmayan iki iPhone 16 modeli de şu anda yalnızca iPhone 15 pro modellerinde desteklenen Wi-Fi 6E desteğine sahip olacak ve Wi-Fi bağlantılarında yüksek hızlar getirecek. Raporda, profesyonel modellerin yakın zamanda piyasaya sürülen Wi-Fi 7 için destek alabileceği belirtildi.

Yaklaşmakta olan iPhone 16 Pro’nun, çözünürlüğünde 12 megapikselden 48 megapiksele bir artış beklenen yükseltilmiş bir ultra geniş kameraya da sahip olabileceği belirtiliyor. Apple analisti Ming-Chi Kuo da bu ayın başlarında benzer iddialarda bulunmuş ve pro modellerin daha büyük bir ultra geniş sensöre sahip olacağını belirtmişti. Kuo ayrıca iPhone 16 Pro’nun, telefonun optik yakınlaştırma yeteneklerini Pro Max modeliyle aynı seviyeye getirmek için bir tetraprism telefoto lens alacağını söylemişti.

Bu arada, Barclays bu ayın başlarında iPhone 16’ya olan talebin muhtemelen yavaş olacağını öngörmüş ve Apple’ın hisse senedini “nötr “den “zayıf “a düşürerek şirketin piyasa değerinin 100 milyar dolardan fazlasının silinmesine neden olmuştu.

Ancak Apple’ın, müşterileri iPhone’larını yükseltmeye ikna etmek için bir sonraki akıllı telefonlarını özellikler ve iyileştirmelerle donatması muhtemel.16 Pro modellerinin daha büyük bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. 16 Pro modelinin 6,27 inç (159,31 mm) ekrana, 16 Pro Max’in ise 6,85 inç (174,06 mm) panele sahip olacağı söyleniyor. Bu, sırasıyla 15 Pro ve 15 Pro Max’in 6,1 inç ve 6,7 inç panellerine göre değişiklik gösterecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir