Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone SE 4 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

iPhone SE 4 Hakkında Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
93 0
iPhone-SE-4

Apple’ın en uygun fiyatlı cep telefonunun yeni nesli iPhone SE 4, cihazın bazı detaylarını ortaya çıkaran yeni render görüntülerde ortaya çıktı.

YouTube’daki Apple Track kanalından alınan görseller, 2022 yılında piyasaya sürülen üçüncü nesil iPhone SE’ye kıyasla birçok yeni özellik getirmesi beklenen akıllı telefon hakkında sızdırılan bilgilere dayanıyor.

Daha önceki söylentilerle örtüşen çizimlere göre, cihazın tasarımı iPhone 14 neslinden esinleniyor ve yan tarafta, kullanıcının sık kullanılan kısayolları yapılandırması için iPhone 15 Pro’da olduğu gibi bir Eylem Düğmesi içeriyor. Beyaz, kırmızı, siyah ve mavi olmak üzere dört renk seçeneği olacak.

iPhone SE 4 neler vaad edecek?

Cihaz ayrıca 60 Hz yenileme hızına sahip 6,1 inç OLED ekrana ve Ana Ekran düğmesi olmadan daha uygun fiyatlı Apple cep telefonları serisinde ilk kez yüz tanıma özelliğine (Face ID) sahip olacak. Telefon ayrıca iPhone 14’de yer alan A16 Bionic işlemcisi ile beraber gelecek.

İlginizi çekebilir; iOS 17.2 Beta 3 ve iPadOS 17.2 Beta 3 Yayınlandı

Diğer detaylara göz atacak olursak, Eylül 2023’te piyasaya sürülen iPhone 15 serisindeki Apple cep telefonlarında benimsenen standardı takip ederek Lightning değil USB-C portuyla gelecek.

Son olarak, iPhone SE 4’ün yeni tasarımı sayesinde daha uzun bir pil ömrüne ve 48 MP’ye kadar çözünürlüğe sahip tek bir arka kameraya sahip olması bekleniyor.

Modelin ekranın üst kısmında gizli bir çentiğe sahip olması gerektiğinden, onaylanmış gibi görünen bir eksiklik de Dinamik Ada’dır.

iPhone SE 4’ü ne zaman göreceğiz?

iPhone SE 4’ün duyurusu henüz şirket tarafından onaylanmadı, ancak beklenti önümüzdeki yıl gerçekleşeceği yönünde. Üretim hızına bağlı olarak lansmanı 2025 gibi erken bir tarihe yerleştiren söylentileri de yer alıyor.

Ancak bu kadar çok yeni özellik iPhone SE 4’ün nihai fiyatını etkileyebilir. Kanala göre, modelin üçüncü nesil için belirlenen fiyat olan 429 Dolardan 479 Dolara çıkması sürpriz olmaz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir