Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iPhone SE 4 Sızdırıldı! İşte Detaylar

iPhone SE 4 Sızdırıldı! İşte Detaylar

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
88 0
iphone-se-4

iPhone SE 4 modeli hakkında önemli ayrıntılar gün yüzüne çıktı. iPhone SE 4 bir önceki nesilden çok farklı bir görünümle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kod adı Ghost olan Apple’ın bir sonraki uygun fiyatlı telefonu iPhone 14’ten çeşitli etkiler taşıyabilir. İşte detaylar.

MacRumors‘un kaynaklarına göre cihaz, 2022 model akıllı telefonun modifiye edilmiş bir versiyonundan üretilecek. Bununla birlikte, modelde son iPhone 15 Pro’da görüldüğü gibi yeni Action düğmesi ve güç için bir USB-C girişne sahip olacağı da detaylar arasında yer alıyor.

iPhone 14’ten çeşitli görsel özellikleri benimsemesine rağmen, iPhone SE 4’ün arka panelinde küçük değişiklikler olacak. Örneğin, önceki nesillerin örneğini takip ederek, telefon LED flaşla aynı hizada sadece bir kameraya sahip olacak.

İlginizi çekebilir: iOS 17.1 Beta 1 Çıktı!

iPhone-SE-4

Bilgilere göre Apple, fotoğraf modülünün tasarımının neye benzeyeceğine karar vermedi. Dolayısıyla, cihaz sensör ve flaş için daha uzun bir formatta bir adaya sahip olabilir veya kamera için sadece çıkıntılı bir halka ile minimalist çizgileri koruyabilir.

iPhone SE 4 ayrıca fotoğrafçılık için önemli bir yükseltme almalı ve 48 MP ana kameraya sahip olacağıda bilgiler arasında.

Diğer olası iPhone SE 4 detayları

iPhone 14’ün görsel modelini takip eden iPhone SE 4’ün de çentikli 6.1 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor. Bu, Touch ID biyometrik sensörlü fiziksel Ana Ekran düğmesini Face ID’ye sahip olabilir.

iPhone 13’teki A15 çip ile donatılmasının yanı sıra, bir başka olası yenilik de Apple tarafından üretilen bir 5G modem olacak. D84S adı verilen bileşenin yeni telefonda test edildiği ve böylece 2026 yılına kadar Qualcomm parçalarının yerini alacağı söyleniyor.

Son sızıntıya rağmen, iPhone SE 4 için olası lansman penceresi hakkında hiçbir ayrıntı yok. Ancak analistler, Apple’ın “uygun fiyatlı” akıllı telefonunun ancak 2025 yılında piyasaya çıkması gerektiğini öne sürüyor. iPhone SE 4 hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bize bildirin.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir