Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil Cihazlar
  4. »
  5. Katlanabilir Akıllı Telefonlar Rekor Satışlara Ulaştı!

Katlanabilir Akıllı Telefonlar Rekor Satışlara Ulaştı!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
25 0
katlanabilir akıllı telefonlar

2023’ün üçüncü çeyreği, Samsung‘un öncülük ettiği katlanabilir akıllı telefonlar için tarihi bir döneme işaret ediyordu. Yılın dördüncü çeyreğinde ise Samsung ve diğer akıllı telefon üreticileri arasındaki farkın önemli ölçüde azalması bekleniyor. Peki, katlanabilir telefonların bu popülaritesi devam edecek mi? İşte detaylar

Samsung katlanabilir akıllı telefon satışlarında zirvede yer aldı

Display Supply Chain Consultants’ın (DSCC) raporuna göre, katlanabilir akıllı telefon satışları 3. çeyrekte yıllık bazda yüzde 16 ve dönemden döneme yüzde 215 artarak toplam 7 milyonluk bir artış gösterdi. Rakam beklentileri aştı ve 2022 yılının 3. çeyreğinde sevk edilen 6,1 milyon satışlık önceki en yüksek seviyeyi geride bıraktı. DSCC, Samsung‘un 3. çeyrekte katlanabilir akıllı telefon pazarının yüzde 72’sini oluşturduğunu aktarıyor. Huawei sadece yüzde 9 payla ikinci sırada yer aldı ve onu yüzde 8 ile Honor takip etti. Yıl sonunda ise katlanabilir akıllı telefon satışlarının 15,8 milyon adede ulaşması bekleniyor.

Galaxy Z Flip 5

Samsung’un üçüncü çeyrekte, sırasıyla yüzde 45 ve yüzde 24 pazar payı ile en çok satan iki katlanabilir telefonlar modeli Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 oldu. Lakin DSCC’ye göre, Huawei ve Honor’un yüzde 20’ye yaklaşmasıyla Samsung’un marka payı yüzde 40’lara düşebilir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Henüz bir katlanabilir akıllı telefon deneyimleme fırsatınız oldu mu? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir