Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Köprü ve Otoyol Ücretlerine Zam Yapıldı!

Köprü ve Otoyol Ücretlerine Zam Yapıldı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
44 0
Kopru-Otoyol-Zam

2024’e girerken köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi! 2024’e girerken, yeni yılın zamları peş peşe geliyor. Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, zamlar 1 Ocak 2024 yani bugünden tarihinden itibaren geçerli olacak.

En yüksek zam 1915 Çanakkale Köprüsü’nde

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçişlerde en yüksek ücret 110 TL’ye yükseldi. Osmangazi Köprüsü’nden geçiş ücreti 920 TL, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş ücreti 275 TL, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçiş ücreti ise bin 400 TL oldu.

En ucuz geçiş 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçişlerde en ucuz ücret 6 TL, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden geçiş ücreti 25 TL, Osmangazi Köprüsü’nden geçiş ücreti 205 TL, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçiş ücreti ise 75 TL olarak belirlendi.

İlginizi çekebilir; Özel İletişim Vergisi ve Telsiz Kullanım Ücretine Zam Geldi!

Zamlar tepki çekti

Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yapılan zamlar, vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada yapılan yorumlarda, zamların fahiş olduğu ve vatandaşın alım gücünü düşürdüğü ifade edildi.

Zamların gerekçesi

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, zamların maliyet artışlarından kaynaklandığı belirtildi. Açıklamada, “Köprü ve otoyol geçiş ücretleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapım ve işletme maliyetleri dikkate alınarak belirlenmektedir. 2024 yılı için yapılan zamlar, maliyet artışlarını yansıtmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir