Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. macOS 15 Sequoia duyuruldu! İşte gelen yenilikler

macOS 15 Sequoia duyuruldu! İşte gelen yenilikler

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
25 0
macOS-15

Apple bugün WWDC’de, iOS 18’de tanıtılan yeni özelliklerin birçoğuna ek olarak iPhone Yansıtma adlı yeni bir Süreklilik özelliği içeren macOS 15 Sequoia’yı duyurdu.

Yenilikler arasında iPhone Mirroring, iPhone’unuzu Mac’inizden görüntülemenize ve kontrol etmenize olanak tanıyor. iPhone’unuz Mac’inize yansıtılabiliyor ve simgeler, Ana Ekran, uygulamalar ve daha fazlası dahil olmak üzere her şey gösteriliyor. Herhangi bir uygulama doğrudan Mac’ten açılabilir ve iPhone’unuzun sesi bile Mac’e aktarılabilecek. Tüm bunlar olurken iPhone’unuz kilitli kalabiliyor, böylece başka kimse ona erişemiyor.

ff6920148b278d6b1930a021ffbc8844db5bc39b

Apple ayrıca macOS 15 Sequoia ile bağımsız bir Parolalar uygulaması sunarak kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalara ihtiyaç duymadan parolalarını kolayca yönetebilmelerini sağladı. Safari de daha akıllı hale geldi ve artık harita yönlendirmeleri veya web sayfasındaki bir video gibi yararlı bilgileri otomatik olarak vurgulamak için yapay zeka kullanıyor.

İlginizi çekebilir; iPadOS 18 duyuruldu! İşte gelen yenilikler

macOS 15 ayrıca iPhone bildirimlerini Mac’e taşıyarak Mac bildirimlerinin yanında görünmelerini sağlıyor. Hatta öğeleri ve dosyaları Mac’inizden iPhone’unuza sürükleyip bırakabiliyorsunuz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir