Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Mark Zuckerberg, Threads kullanıcı sayısını açıkladı!

Mark Zuckerberg, Threads kullanıcı sayısını açıkladı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
55 0
threads

Meta CEO’su Mark Zuckerberg Threads ‘in aylık 150 milyon aktif kullanıcıyı geçtiğini açıkladı. Meta Threads’i ilk olarak geçen yıl Temmuz ayında Android ve iOS için metin öncelikli bir sosyal medya uygulaması olarak başlattı. Niantic’in Pokémon GO’sunu geride bırakarak bir haftada 150 milyon indirmeye ulaşan en hızlı uygulama oldu.

Uygulama, piyasaya sürüldükten sadece iki saat sonra iki milyon kullanıcıyı bünyesine katarak anında başarıyı yakaladı. Bunun nedeni Threads’in kullanıcıların Instagram kimlik bilgilerini kullanarak profillerini oluşturmalarına ve Instagram kullanıcılarını önceden takip etmelerine izin vermesiydi.

Bu olay Meta için o kadar büyüktü ki Mark Zuckerberg 11 yıl sonra Twitter (şimdi X) hesabında bir meme yayınladı. Threads, takip eden haftalarda şirketin beklentilerini aşarak on milyonlarca kullanıcı çekti.

İlginizi çekebilir; WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliğe kavuşuyor

Ancak sosyal medya uygulaması o dönemde bazı temel özelliklerden yoksundu. Instagram başkanı Adam Mosseri, kullanıcıları birkaç özelliğin “listede” olduğu konusunda temin etmek için öne çıktı. Threads başlangıçta kullanıcıların Instagram hesaplarını silmeden profillerini silmelerine izin vermiyordu, bu karar gelecekteki bir güncellemede değiştirildi.

“Threads ayrıca değerli özellikler sunmaya ve uygulamayı ölçeklendirmeye devam ettikçe iyi bir ilgi görmeye devam ediyor.
topluluk,” dedi Zuckerberg. Referans olarak, sosyal medya uygulaması Ekim 2023’ten bu yana aylık 50 milyon kullanıcı ekledi.

Uygulamanın sonra büyümesi biraz yavaşladı, ancak Threads uygulamasına yeni özellikler sunmaya devam etti. Geçtiğimiz aylarda Threads, web arayüzü, ters kronolojik arama, hashtag’ler, Takip Edilenler sekmesi, dil çevirisi ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli özellikler ekledi.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir