Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. McAfee Derin Sahtekarlıkları Tespit Edecek Teknolojiyi Tanıttı

McAfee Derin Sahtekarlıkları Tespit Edecek Teknolojiyi Tanıttı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
36 0
McAfee

Güvenlik şirketi McAfee, Deepfake Audio Detection ‘ı duyurdu. Teknoloji, tüketicilerin yapay zeka tarafından üretilen sesler aracılığıyla kendilerini siber suçlardan korumaları için tasarlanmış ayrıca teknoloji çeşitli algılama modelleri kullanıyor. İşte detaylar.

Deepfake Audio Detection, bir videodaki sesin gerçek mi yoksa muhtemelen yapay zeka tarafından mı oluşturulduğunu bulmak için bağlamsal, davranışsal ve kategorik algılama modellerini kullanıyor. McAfee’nin Project Mockingbird’ün bir parçası olan teknolojisi, tüketicilerin deepfake’lerden korunmasını sağlayacak. McAfee’ye göre bu teknoloji yüzde 90’ın üzerinde bir doğruluk oranı sunacak.

İlginizi çekebilir; AMD, Radeon RX 7600 XT Ekran Kartını Duyurdu

McAfee’ye göre bu araç, yapay zeka tarafından üretilen sese dayalı dolandırıcılıkları tespit etmek için kullanılabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, suçlular aile üyelerinin sesini klonlamak için yapay zekayı kullanıyor ve kurbanları para transfer etmeye teşvik ediyor. Antivirüs şirketi ayrıca, suçluların haber sunucularının veya ünlü kişilerin videolarını manipüle etmek için, örneğin birinin ağzından farklı kelimeler çıkararak, yapay zekayı kullandıkları sözde ‘ucuz sahtekarlıklardan’ da bahsediyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir