Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Meta Duyurdu: Threads Hesapları Kalıcı Olarak Silinebilecek

Meta Duyurdu: Threads Hesapları Kalıcı Olarak Silinebilecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
76 0
Meta-Threads

Meta, Instagram hesabını silmeden bir Threads hesabını kalıcı olarak silme yeteneği üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu yılın başlarında Meta, Musk’ın X’i (eski adıyla Twitter) ile rekabet etmek için Threads’i duyurmuştu. Ancak, uygulamada hesabını kalıcı olarak silme yeteneği gibi önemli bir özellik eksikti. İşte ayrıntılar.

Meta’nın üründen sorumlu gizlilik müdürü Michel Protti, şirketin bu özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Protti ayrıca Meta’nın bu özelliği Threads kullanıcılarına sunmak için Aralık ayını hedeflediğini belirtti.

Teknik olarak, genel Instagram hesabınızı da silmeden ayrı bir Threads hesabının silinmesine izin vermek son derece zordu. Bu nedenle, kullanıcının tüm içeriği gizlemek için hesabı devre dışı bırakma yöntemlerini kullanmak zorunda kalıyordu.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Kanalı Nasıl Oluşturulur?

Protti, Threads’in Instagram’a bağlı olması nedeniyle, bir kişi Threads’i silmeye karar verdiğinde ancak Instagram hesabını aktif tuttuğunda iki hizmeti birbirinden ayıracak bir sistem oluşturmanın şirket için oldukça zor olduğunu belirtti.

Ayrıca Threads, Threads kullanıcılarının Mastodon gibi merkezi olmayan platformlarda içerik yayınlamasına olanak tanıyacak Fediverse entegrasyonu üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Geçtiğimiz hafta, profil silme özelliğinin ekran görüntüleri X’te ortaya çıktı ve Meta’nın bu özellik üzerinde çalıştığını doğruladı. Ekran görüntülerine göre Meta, profili sildikten 30 gün sonra verilerinizi kalıcı olarak silecek. Ayrıca, aynı Instagram hesabıyla 120 güne kadar yeni bir hesap açamayacaksınız.

Meta’ya ait Threads uygulaması Temmuz ayında piyasaya sürüldükten hemen sonra başarıya ulaştı ve sadece birkaç saat içinde iki milyon kayıt sayısına ulaştı. Meta, aylar boyunca masaüstü arayüzü, anahtar kelime arama özelliği ve daha fazlası dahil olmak üzere yeni özelliklerle hizmeti aktif olarak güncelledi. Neler düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından bize bildirin. Son gelişmeler için takipte kalmaya devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir