Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Microsoft, Çin’deki çalışanlarına android yasağı getirdi

Microsoft, Çin’deki çalışanlarına android yasağı getirdi

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 1 dk okuma süresi
26 0
microsoft

Microsoft, Çin’deki operasyonlarında önemli bir değişikliğe gidiyor. Bloomberg‘in haberine göre, şirket Eylül ayından itibaren Çin’deki çalışanlarının işyerinde Android akıllı telefon kullanımını yasaklayacak.

Yeni uygulama kapsamında çalışanlar, iş bilgisayarlarına veya akıllı telefonlarına erişim için kimlik doğrulama yaparken yalnızca Apple cihazlarını kullanabilecek. Bu karar, Microsoft’un “Güvenli Özellik” girişiminin bir parçası olarak hayata geçiriliyor ve Çin’deki yüzlerce çalışanı etkilemesi bekleniyor.

Microsoft ayrıca, şirket içi gizliliği artırmak amacıyla tüm çalışanlarının Microsoft Authenticator ve Identity Pass kullanmasını zorunlu kılıyor.

İlginizi çekebilir; Google Kişiler uygulaması büyük yenilikler getiriyor

Kararın arkasındaki nedenlerden biri, Google Play Store’un Çin’de kullanılamaması ve bu nedenle Huawei veya Xiaomi gibi yerel akıllı telefon üreticilerinin kendi uygulama mağazalarını kullanması. Bu durum, Microsoft’u kurumsal kaynaklarına bu cihazlardan erişimi engellemeye yöneltti.

Şirket, hâlihazırda Android cihaz kullanan çalışanlarına bir defaya mahsus olmak üzere iPhone 15 temin edecek. Microsoft, konu hakkında kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmadı.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir