Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft Duyurdu: İki Uygulama için Destek Kesiliyor

Microsoft Duyurdu: İki Uygulama için Destek Kesiliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
82 0
microsoft

Microsoft, Windows 11’de iki eski uygulamanın fişini çektidiğini duyurdu. Şu anda Kanarya Kanalında mevcut olan Windows 11 Insider Preview Build 25987’den başlayarak, işletim sistemini temiz bir şekilde yükledikten sonra hem Windows Haritalar hem de Filmler ve TV uygulamalarını göremeyeceğiz.

Şimdilik bu değişiklik sadece Kanarya kanalı Windows Insider’ları için geçerli ve uygulamalar yükseltme sırasında tamamen taşınmıyor, sadece temiz kurulumlar yapılıyor. Microsoft ayrıca, indirmek istemeniz durumunda uygulamaları Microsoft Store’da kullanıma sunmaya devam edecek. Yine de, şirketin Windows 10’dan bu yana var olan iki eski sistem uygulamasının kullanılabilirliğini kolaylaştırdığını görmek oldukça ilginç bir hareket. Şirket iki uygulamayı neden kaldırdığını açıklamadı.

İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S24 Serisi, Güçlü Snapdragon 8 Gen 3 İşlemci ile Performansın Sınırlarını Zorlayacak!

Yine de bu değişikliğin Kanarya Kanalı’nda test edildiğini belirtmek önemlidir. Bu derlemeler genellikle Microsoft’un “baskıdan yeni çıkmış” sürümleridir. Dolayısıyla, buradaki değişiklikler her zaman nihai Windows sürümlerinde yer almaz. Bu değişikliği Canary’de görüyor olmanız, işletim sisteminin kararlı sürümünü kullananlar da dahil olmak üzere tüm Windows 11 kullanıcıları için geçerli olacağı anlamına gelmez.

Ek olarak bu sürümde bir dizi başka değişiklik daha gzölemlendi. Bunların başlıcaları, daha önce kutudan çıkarma deneyimi sırasında indirilen sürücüleri yüklemenin yeni yolları ve Microsoft Store’da oyunlarınızı nereye yükleyeceğinizi belirlemeyi kolaylaştıran bazı ince ayarlar. Ayrıca bugün yeni bir Geliştirici kanalı derlemesi de yayınlandı. Bu sürümde de aynı Microsoft Store ayarlarının yanı sıra Windows Share’de yakın paylaşım aktarım hızlarını iyileştiren bazı ayarlar bulunuyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir