Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Microsoft Edge, Windows’tan Artık Kesin Olarak Kaldırılabiliyor

Microsoft Edge, Windows’tan Artık Kesin Olarak Kaldırılabiliyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
38 1
edge

Uzun zamandır Windows’ta zorunlu bir varlık olan Edge tarayıcısını kaldırmak artık sorunsuz bir şekilde mümkün. Avrupa Birliği’nden olası kaldırma zorunluluğunun 2024 yılında gelmesiyle, resmi olmayan bir çözüm kullanıcıları rahatlatıyor.

Microsoft Edge, Windows işletim sisteminde kaldırılması neredeyse imkansız bir tarayıcı olduğundan dolayı, yetkililer Microsoft’un bu önemli hususu değiştirmesini sağlamaya çalıştı. Microsoft cephesinden, DMA’nın (Dijital Piyasalar Yasası) sonucu olarak gelecek yıl yeni bir girişim gelecek gibi görünüyor. Bu, Edge’in Windows’tan kaldırılabilmesini sağlayacak.

Microsoft Edge nasıl kaldırılır?

Microsoft Edge’i Windows’tan kaldırmak için zaten kullanılabilecek bir alternatif yol mevcut. Avrupa Modu olarak tanımlanan MSEdgeRedirect aracı, kullanıcılara bu sorunu çözmeleri için farklı yollar veren 2 alternatiften oluşuyor.

GitHub’da halihazırda mevcut olan en son sürümde, MSEdgeRedirect’teki Avrupa Modu; cihaz bölgesini, Edge’i kaldırmanın işletim sisteminin dahili bileşenlerine müdahale etmeyi gerektirmediği, desteklenen ülkelerden biriyle değiştirir. Ayrıca, web aramalarını devre dışı bırakma, üçüncü taraf arama sağlayıcıları, anlatıcı komut dosyası uzantıları ve daha fazlası gibi ek seçeneklere de izin veriyor.

MSEdgeRedirect

MSEdgeRedirect tarafından yapılan değişiklikler, Windows güncellemeleriyle bile kalmalı ve kalıcı bir çözüm olarak işlev görmelidir. Bu uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi, Windows’un ülkenizin Avrupa Birliği üyesi olduğunu anlaması için sahipliği değiştirmeyi ve sistem dosyalarından birini değiştirmeyi içeren başka bir yöntem getirecektir.

MSEdgeRedirect tarafından yapılan değişiklikler, Windows güncellemeleriyle bile kalıcı bir çözüm olarak işlev görüyor. Aynı zamanda, uygulamanın gelecekteki güncellemesi; Windows’un ülkenizin Avrupa Birliği üyesi olduğunu anlaması için sahipliği değiştirmeyi ve sistem dosyalarından birini değiştirmeyi içeren başka bir yöntem getirecek. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz

What’s your Reaction?
2
0
0
0

İlgili Yazılar

1 Yorum

  1. Onur - -

    sonunda vazgeçebildiler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir