Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft Fotoğraflar, Arka Plan Çıkarma Özelliğini Test Ediyor

Microsoft Fotoğraflar, Arka Plan Çıkarma Özelliğini Test Ediyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
107 0
Microsoft-Fotograflar

Microsoft, Windows 11’de yer alan Fotoğraflar görüntüleyicisi yapay zeka tabanlı yeni bir özelliğe kavuşuyor. Microsoft’un Windows Insider’da keşfedilen özellik görüntü görüntüleme ve düzenleme programı Fotoğraflar uygulaması, yapay zeka sayesinde yeni düzenleme yetenekleri kazandı.

Windows meraklısı “PhantomOcean3” tarafından bu hafta sonu X (eski adıyla Twitter) hesabında fark edildiği üzere, Fotoğraflar uygulamasının yeni 2023.11110.8002.0 sürümü artık fotoğrafların arka plan görüntüsünü kaldırma ve değiştirme özelliğine sahip.

Microsoft, DALL-E’yi temel alan çok modlu üretken yapay zekası sayesinde Paint’e arka planları silme ve illüstrasyonlar oluşturma yeteneği kazandırırken, Redmond merkezli firma şimdi de dikkatini Fotoğraflar’a çevirdi ve ona bir dizi çarpıcı yeni özellik kazandırdı.

İlginizi çekebilir; AMD’den Heyecan Verici Haber: Ryzen 8000 APU Serisi Yakında Geliyor!

Windows Fotoğraflar, zaman kazandıracak bir düzenleme özelliği kazandı

Artık Fotoğraflar’da bir fotoğraf açtığınızda, araç çubuğunun sağ üst köşesindeki TouchUp simgesine tıklayarak arka planını değiştirebilirsiniz. Program size üç seçenek sunacak: ‘Bulanıklaştır’, ‘Sil’ veya ‘Değiştir’. Sonuncusu mevcut arka planı düz bir renkle değiştirilebilecek.

Microsoft ayrıca Fotoğraflar’ın ergonomisini de geliştiriyor. Kullanıcı arayüzü artık daha net. Tüm bu büyük ve küçük ekleme ve değişikliklerin Fotoğraflar uygulamasının GA sürümüne ne zaman geleceği konusunda henüz bir açıklama yapılmadı.

Fotoğraflar uygulamasını kukkanıyor musunuz uygulama hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir