Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Microsoft, Okyanus Plastiğinden Kablosuz Mouse Üretti

Microsoft, Okyanus Plastiğinden Kablosuz Mouse Üretti

Teknoloji Kampüsü Teknoloji Kampüsü - - 2 dk okuma süresi
15 0

 Microsoft, sürdürülebilirlik için örnek teşkil edecek bir ilke imza attı. Geri dönüştürülmüş okyanus plastiğinden, Ocean Plastic adını verdiği mouse üretti. Yapılan araştırmalara göre bu mouse Bluetooth 4.0 bağlantı desteği, tek bir AA pille 12 aya kadar çalışma vadediyor.

 ABD merkezli teknoloji devi olan Microsoft geri dönüşüm konusunda bu mous ile küçük bir adım attığını belirterek cihazı ‘Microsoft Ocean Plastic Mouse’ adıyla duyurdu. Plastic Mouse’un gövde kısmının sadece yüzde 20’si okyanuslardaki plastik atıklarından oluşuyor. Bu plastik atıklar geri dönüştürülerek mouse’un  bir parçası haline geliyor. Ahşap ve şeker kamışı lifli olan gövdesinin, sadece plastik içermediğine ve geri dönüştürülebilir olduğuna işaret eden şirket geri dönüştürülebilirlik açısından önemini vurguluyor.

 Şirketin ayrıca kullanıcılara sunduğu bir diğer özellik ise; kullanıcılar,eski mouse’larını geri dönüştürülmesi için ücretsiz bir şekilde Microsoft şirketine gönderebiliyor.

 Bu cihaz tek bir pille 12 aya kadar çalışma vadediyor demiştik. Böyle bir cihazı her ne kadar çok enerji tüketecek gibi görünsede sadece tek bir AA pille 12 aya kadar kullanılabiliyor. Ayrıca Ocean Plastic Mouse, kullanıcıya kolaylık sağlaması bakımından bilgisayara daha rahat bağlanılabilirlik için ‘Swift Pair’ teknolojisini de destekliyor.

 Microsoft’un bizlere verdiği bilgilere göre:

  • Mouse üzerinde, 3 adet özelleştirilebilir tuş
  • Yaklaşık 10 metreye kadar Bluetooth 4.0 bağlantı

 Teknolojilerini de bünyesinde barındırmakta. Microsoft Ocean Plastic Mouse, Windows 11 işletim sistemiyle birlikte 5 Ekim tarihinde 25 dolar fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü.

What’s your Reaction?
6
11
2
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir