Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Microsoft Phone Link uygulaması fotoğraflardan metin çekebilecek!

Microsoft Phone Link uygulaması fotoğraflardan metin çekebilecek!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
31 0
Phone-Link

Windows 11 kullanıcıları için heyecan verici bir haberimiz var! Artık, Phone Link uygulamasıyla Android telefonunuzda depolanan fotoğraflardan metin kopyalayabileceksiniz.

Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojisini kullanan özellik sayesinde, kullanıcılar Android telefonlarındaki görüntülerdeki metinleri Windows 11 bilgisayarlarına kopyalayabilecek. Kopyalanan metin, daha sonra herhangi bir yazılıma yapıştırılabilecek.

Cep telefonu ve bilgisayar arasında köprü kuran Phone Link, zaten bildirimleri, mesajları, aramaları ve dosyaları akıllı telefondan bilgisayara aktarmaya olanak tanıyor. Hatta telefon ekranını bile bilgisayara yayınlayabiliyor.

İlginizi çekebilir; Windows 11 yeni güncelleme ile bazı özellikleri kaldırıyor

phonelink

OCR Teknolojisi Giderek Daha Fazla Kullanılıyor

Microsoft, OCR tabanlı teknolojileri Windows ve diğer araçlarında giderek daha fazla kullanmaya başladı. Windows 11’deki ekran yakalama uygulaması bile bir görüntüdeki metni ayıklayabiliyor.

Şimdilik yeni özelliğin bazı akıllı telefon modellerinde daha etkili çalıştığı görülüyor. The Verge’ün testlerinde OCR’nin iyi sonuçlar verdiği ancak birkaç hataya rastlandığı belirtiliyor.

Üçüncü parti uygulamaların OCR işlevleri ve Phone Link’in cihazlar arası kopyala-yapıştır özelliği bir arada kullanılarak da aynı sonuca ulaşılabiliyor. Ancak bazı akıllı telefonların şeffaf kopyala-yapıştır işlemini desteklemediği unutulmamalı. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir