Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft Sessiz Sedasız Copilot Uygulamasını Duyurdu

Microsoft Sessiz Sedasız Copilot Uygulamasını Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
30 0
microsoft-copilot

Microsoft sessizce Android için özel Copilot uygulamasını başlattı. X’te (eski adıyla Twitter) @technosarusrex tarafından tespit edilen uygulama şu anda Google Play Store’dan indirilebilir durumda ve uygulamanın listelemesi yaklaşık bir hafta önce pazara girmiş. İşte ayrıntılar.

Android için çıkan Copilot uygulaması tamamen yeni bir şey değil. İlk bakışta, hala aynı sohbet özelliklerine erişmenizi sağlayan Bing Chat uygulamasına benziyor. Buna ek olarak, Android için Microsoft Edge tarayıcısı, SwiftKey, Skype ve daha fazlası içinde Copilot’u kullanabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir; Microsoft Edge, Windows’tan Artık Kesin Olarak Kaldırılabiliyor

Copilot Android sürümü, masaüstünde zaten mevcut olan birçok özelliği (açık ve koyu temalar arasında da geçiş yapabilirsiniz) destekliyor. Araç, DALL-E 3 kullanarak görüntüler oluşturabilir, belge veya e-posta taslakları hazırlayabilir ya da herhangi bir konuda sıradan bir konuşma yapabilirsiniz. Buna ek olarak, uygulama yakın zamanda eklenen GPT-4’ü kapatmanıza veya açmanıza izin veriyor.

Microsoft yeni uygulamayı şu şekilde duyurdu:

Yapay Zeka Destekli Sohbet Asistanınız Copilot ile Üretkenliğinizi Artırın

Copilot, Microsoft’un en yeni OpenAI modelleri olan GPT-4 ve DALL-E 3 tarafından desteklenen öncü bir sohbet asistanıdır. Bu gelişmiş yapay zeka teknolojileri hızlı, karmaşık ve hassas yanıtların yanı sıra basit metin açıklamalarından nefes kesici görseller oluşturma yeteneği sağlar.

Tek bir yerde ücretsiz sohbet edin ve yaratın!

Microsoft Copilot uygulaması şu anda yalnızca Android’de mevcut. Ancak iOS kullanıcıları App Store’dan indirilebilen Bing uygulaması aracılığıyla da erişilebiliyor. Eğer ana cihazınız bir Android akıllı telefon ise ve yeni Copilot uygulamasını denemek istiyorsanız, uygulamayı Google Play Store‘dan ücretsiz olarak edinebilirsiniz.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir