Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Windows 7’den Windows 11’e Geçişi Sonlandırıyor

Microsoft, Windows 7’den Windows 11’e Geçişi Sonlandırıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
54 0
microsoft

Microsoft Windows 7 ve 8 kullanıcılarının en son Windows 11 sürümüne yükseltme yapabilmeleri için ücretsiz geçişi engelliyor. Birçok kişi Windows 11’e yükseltmek için eski Windows 7 veya 8 etkinleştirme anahtarlarını kullanabiliyordu ve şimdi şirket bu boşluğu sona erdirdi. İşte ayrıntılar.

Bundan böyel eski Windows PC kullanıcılarının artık yeni sürümü kullanmak için bir Windows 11 anahtarı almaları gerekecek, bu da PC’lerine Windows 11 almak için bir ücret ödemeleri gerekeceği anlamına geliyor.

Yapılan açıklamada “Windows 7 anahtarlarının Windows 11’i ücretsiz olarak yüklemenize izin vermesi artık tamamen engellenmiştir.” denildi.

Şirket geçen ay kullanıcıları bu değişiklik konusunda uyarmıştı ancak şimdi değişiklikler yürürlüğe girdi ve bu da Windows 11 yükseltmesinin artık eski Windows kullanıcıları için ücretli olduğu anlamına geliyor. İyi haber şu ki, PC’ler için Windows 11’i etkinleştirmek üzere eski anahtarları kullanan tüm Windows 7 veya 8 kullanıcıları, söz konusu makinede çalışmak üzere dijital olarak yetkilendirildiği için sürümü kullanırken hiçbir sorun yaşamayacak.

İlginizi çekebilir; 1 Yıl Kullanılmayan Telefonun IMEI Kaydı Silinecek!

Microsoft’u bu değişikliği yapmaya iten şeyin ne olduğu konusunda soru işareti bıraktı, ancak bazı açılardan şirketin artık eski bilgisayarlar için Windows 11 yükseltme döngüsünden memnun olduğu ve şimdi eski uyumlu cihazlar için lisanslı işletim sisteminden para kazanmayı tercih ettiği düşünülebilir.

Microsoft, belirli eski bilgisayarlara Windows 11 yükseltmesi sunmaya karar verdi. Sistemde TPU 2.0’ın etkinleştirilmiş olması gerekiyordu ki milyonlarca eski Windows PC’de durum böyle değil, bu da onları sadece en son Windows sürümünü ve özelliklerini almak için yeni bir makineye yükseltmeye zorluyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir