Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Microsoft, Windows XP Duvar Kağıdı Temalı Kazak Tasarladı

Microsoft, Windows XP Duvar Kağıdı Temalı Kazak Tasarladı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
35 0
Windows XP

Microsoft, Windows XP işletim sistemiyle özdeşen ve varsayılan duvar kağıdı olarak sunulan, beyaz bulutlarla mavi gökyüzünün yeşil bir tepeyle birleştiği ikonik arka plan Bliss temalı kazaklarını satışa çıkardı.

Windows XP duvar kağıdı evrendeki en ünlü görsellerden biri!

Bliss’in hikayesi, 1996 yılında National Geographic fotoğrafçısı Charles O’Rear tarafından California’da çekilip daha sonra görüntü lisanslama ajansı Corbis’e stok fotoğraf olarak satılarak Microsoft’un görüntüyü 2000 yılında satın almasına dayanıyor. Bir yıl ardından Windows XP ile kullanıcılara sunulan duvar kağıdı, kısa sürede internet ortamındaki en popüler görsellerden biri haline geldi.

bliss

Microsoft’un bu retro temalı kazağı, Windows Ugly Sweater: Bliss Edition ismi ile Xbox Gear Shop üzerinde 69.99 dolarlık fiyat etiketiyle satışta. Ancak süveterin stokları oldukça sınırlı, şu anda bile çoğu beden seçenekleri tükenmiş durumda. Ayrıca, satışlardan elde edilen gelirler, doğayı koruma amacı güden ünlü bir kuruluş olan Nature Conservancy’e iletilecek. Şirket, geçtiğimiz yıllarda da Windows 95, Clippy, Paint gibi çeşitli temalardaki ürünlerini satışa çıkarmıştı. Peki, siz XP temalı kazakları beğendiniz mi? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir