Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Microsoft, yapay zeka gücünde Copilot+ PC’leri tanıttı!

Microsoft, yapay zeka gücünde Copilot+ PC’leri tanıttı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
52 0
Copilot

Microsoft, bugün Copilot+ PC olarak adlandırılan ve yapay zekayı donanıma entegre eden yepyeni bir Windows PC serisi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Microsoft, Copilot+ PC’lerin “şimdiye kadar üretilmiş en hızlı bilgisayarlar” olduğunu, tüm gün pil ömrü, saniyede 40 trilyon işlem yapabilen çipler ve “en gelişmiş yapay zeka modellerine erişim” sunduğunu iddia ediyor.

Temel Özellikleri

 • Yapay Zekanın Gücüyle Tasarım: Gecikmeyi azaltmak ve gizliliği artırmak için doğrudan cihazda çalışan deneyimler sunarak “merkezde yapay zeka” ile tasarlandı.
 • Recall: Bilgisayara “fotoğrafik bir hafıza” kazandırarak, kullanıcıların bilgisayarlarında gördükleri veya yaptıkları her şeye erişmelerini sağlar.
 • Cocreator: Bilgisayarın sinirsel işlem birimlerini kullanarak metin istemleri ile yeni görüntüler oluşturmak için kullanılır.
 • Restyle Image: Görüntü oluşturma ve fotoğraf düzenlemeyi birleştirir. Arka planı, ön planı veya tüm görüntüyü değiştirmek için önceden ayarlanmış stiller kullanılabilir.
 • Canlı Altyazılar: Canlı çevirileri destekler ve bilgisayardan geçen tüm sesleri tüm uygulamalarda gerçek zamanlı olarak tek bir İngilizce altyazı deneyimine dönüştürebilir.
 • Hızlı Ayarlar: Video aramaları için düşük ışığı azaltmak veya filtre eklemek için otomatik görüntü ayarlamalarıyla videoyu temizler.
 • Copilot Tuşu: Tek bir dokunuşla erişilebilen “güçlü bir yapay zeka aracısı” içerir. OpenAI’nin GPT-4o’su gibi en yeni modelleri destekleyecek bir AI arayüzü var.

İlginizi çekebilir; Microsoft Copilot GPT-4o desteğine kavuştu

Microsoft, Copilot+ PC’lerin sürekli çok iş parçacıklı performansta 15 inç MacBook Air’den yüzde 58’e kadar daha iyi performans gösterdiğini ve aynı zamanda daha uzun pil ömrü sunduğunu iddia ediyor. Microsoft, pilin 15 saate kadar web taraması veya 22 saate kadar yerel video oynatımı yapabildiğini ve MacBook Air’i geride bıraktığını söylüyor.

Copilot+ PC’ler Ne Kadara Satılıyor?

Yeni Microsoft Surface Pro ve Surface Laptop ilk Copilot+ PC’lerden bazılarıdır. ASUS, Acer, Dell, HP, Lenovo ve Samsung da Copilot+ PC’lerini tanıtmıştır. Yeni bilgisayarlar bugün satışa sunuldu ve fiyatları 999 dolardan başlıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir