Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. Microsoft’un yapay zekası Copilot, Telegram’da kullanıma sunuldu!

Microsoft’un yapay zekası Copilot, Telegram’da kullanıma sunuldu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
40 0
copilot

Microsoft, Meta ve Google ile rekabet edebilmek için Copilot AI sohbet robotunun erişim alanını mesajlaşma uygulamasına genişletiyor.

Microsoft, şimdi popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Telegram‘a taşınan kendi Copilot sohbet botuyla Meta AI ile savaşmaya hazır. Şirket, Telegram kullanıcıları için soruları yanıtlamak, sıkıcı olabilecek makale ve belgeleri özetlemek ve hatta çeşitli bilgisayar dilleri için kod üretmek gibi temel yapay zeka görevlerini yerine getirebilen resmi bir Copilot botu tanıttı.

İlginizi çekebilir; Microsoft Phone Link uygulaması fotoğraflardan metin çekebilecek!

Telegram’da Copilot tarafından sunulan görevlerin çoğu metin tabanlıdır, bu nedenle AI sohbet botunu en azından şimdilik istemlerle görüntüler oluşturmak için kullanamazsınız.

Telegram uygulamasındaki Copilot AI nasıl açılır?

copilot

Peki, mesajlaşma uygulamasında Microsoft AI sohbet botunu nasıl etkinleştirebilirsiniz ve görevleriniz için botu kullanmaya başlamak için neye ihtiyacınız var?

Öncelikle, Telegram’da Microsoft Copilot botunu arayın ve simgesinin yanındaki mavi rozetle doğru sürüme tıkladığınızdan emin olun. Şimdi, mesajlaşma uygulaması kullanıcıyı doğrulamak ve muhtemelen kullanıcının kendisinin bir bot olmadığından emin olmak için cep telefonu numaranızı isteyecektir. Bu işlemin gerçekten gerekli olup olmadığından emin değiliz, özellikle de Telegram gizlilik odaklı bir mesajlaşma uygulaması olduğunu iddia ettiğinde ve botu platform aracılığıyla kullanan kişi zaten ilk etapta numarasını kullanarak kaydolmuşsa.

Mesajlaşma uygulaması numarayı doğruladıktan sonra, Copilot sohbet botunu kullanmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarının bir listesini paylaşacaktır. İşte Copilot’un şu an itibariyle Telegram’da kullanıcılara sunduğu şeylerin bir listesi:

 • Soruları ceveplama
 • Yaratıcı yazarlık
 • Kod oluşturma
 • Çeviriler
 • Özetlemeler
 • Matematik ve denklemler
 • Öneriler ve daha fazlası

Telegram’daki Copilot ücretsizdir, bu nedenle Microsoft, kullanıcı ile bot arasındaki ileri geri mesajlaşma etkileşimini içeren günlük 30 turluk bir değişim sınırı koymuştur.

Mesajlara Daha Fazla Yapay Zeka Sohbet Botu Geliyor

Microsoft, yapay zekalı sohbet robotunu bir mesajlaşma uygulamasına getiren ilk şirket değil. Meta, bu yılın başlarında WhatsApp ve Instagram kullanıcıları için kendi sohbet robotuyla bunu zaten yapmıştı. Bazı özellikler hala beta aşamasında ancak yapay zeka sohbet robotunu WhatsApp’ta yapay zeka görüntüleri oluşturmak için zaten kullanabilirsiniz ve yakında profil fotoğrafları için de yapay zeka görüntülerini destekleyecektir.

Benzer şekilde Google da Gemini AI chatbot’unu çoğu Android telefonda önceden yüklenmiş olarak gelen ancak insanlar tarafından seçilerek kullanılan yerel Mesajlar uygulamasına taşıyor. Microsoft, yapay zeka için daha fazla platforma ulaşma ihtiyacının açıkça farkında ve Copilot’u PC’lere ve mobil cihazlara getirmek bir şey ama onu popüler bir mesajlaşma uygulamasına yerleştirmek, botun erişimini daha fazla ve hızlı bir şekilde genişletmesine olanak tanıyor.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir