Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Modern Warfare 3’ün 16 Ayda Geliştirildiği Ortaya Çıktı!

Modern Warfare 3’ün 16 Ayda Geliştirildiği Ortaya Çıktı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
87 0
Modern-Warfare-3

Geçtiğimiz gün piyasaya çıkan Call of Duty: Modern Warfare 3 hakkında tartışmalara yol açacak bir detay ortaya çıktı. Birçok kişi tarafından serinin en kötülerinden biri olarak değerlendirilen oyun geliştirme sürecinin 16 ayda geliştirildiği ortaya atıldı. İşte detaylar.

Bloomberg web sitesine konuşan, proje üzerinde çalışan bir düzineden fazla geliştirici, rekor sürede yapılması gerektiğini bildirdi. Daha önce, bu oyunun geçen yıl piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare 2 için bir tür genişleme olarak sunulması planlanıyordu, ancak planlar bir gecede değişti.

Geliştiricilerin ifadesiyle, Sledgehammer Games ekibine bu sürecin ortasında projenin senaryosu ve her şeyiyle serinin tam bir oyunu olacağı bilgisi verildi. Ve görünüşe göre tüm sorun da burada başlamış.

Rekor geliştirme

Bloomberg’in haberine göre, duyurudan sonra bu yıl piyasaya sürülen oyun 16 ayda geliştirildi ve bu da bir buçuk yıldan daha kısa bir zaman dilimi anlamına geliyor. Sonuç olarak, profesyoneller sayılarla uğraşmaya başladılar ve son teslim tarihine yetişmek için gece geç saatlere kadar ve hafta sonları çalışmak zorunda kalmışlar.

Sledgehammer Games’in bunu daha önce Call of Duty: Vanguard’ın yapımında yaşadığını hatırlamakta fayda var. 2021’de piyasaya sürülen oyunun geliştirme süresi Modern Warfare 3’ünkine çok benziyordu ve o da çok eleştirilmiş, bir daha asla böyle bir şey yapmayacaklarına dair söz verilmişti. Ancak öyle olmadı.

İlginizi çekebilir; GTA 6 için Geri Sayım Başladı!

Geliştiricilerin bahsettiği bir diğer nokta da yarattıkları tüm içeriğin Activision ve Infinity Ward ekipleri tarafından onaylanması gerektiğiydi. Ve tahmin edebileceğiniz gibi, bu ileri geri gidiş planlananda birkaç değişiklikle sonuçlandı.

Bloomberg web sitesinde, bir Activision temsilcisi bu hikayenin doğru olmadığını söyledi ve oyunun bir genişleme olarak başladığını yalanladı. Sledgehammer’ın başkanı Aaron Halon, MW3’ün Modern Warfare 2’den silah ve diğer içerikleri yüklemenize izin vermesinin bazı geliştiricilerin kafasını karıştırmış olabileceği yorumunda bulundu.

Projeden duyulan gurur

Halon, X/Twitter üzerinden yayınladığı bir mesajda Call of Duty: Modern Warfare 3 ile elde edilen başarıdan gurur duyduğunu belirtti. Ayrıca, önceki oyundaki eşyaların bu oyuna taşınmasına olanak tanıyan Carry Forward sistemi gibi unsurların eklenmesiyle topluluğun sesinin bu oyunda duyulduğunu vurguladı.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir