Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. MSI ve Asrock Anakartlara 256 GB DDR5 RAM Desteği Geldi

MSI ve Asrock Anakartlara 256 GB DDR5 RAM Desteği Geldi

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
25 0
DDR5

Önde gelen iki donanım üreticisi MSI ve Asrock, 256 GB’a kadar DDR5 RAM bellek kapasitesi için desteklerini duyurdu. Oyun adına yeni bir sistem toplayan çoğu insan için 32 GB bellek kapasitesi halen yeterli gelse de bu artış, ileri dönük inanılmaz bir yükseltme avantajı sunuyor.

DDR5 RAM bellek desteği artıyor

Asrock, Intel 700 Serisi ve AMD AM5 Serisi anakartlarının artık dört DIMM slotunun veya yalnızca iki RAM slotuna sahip 128 GB’lık anakartların her birini Kingston Fury Renegade 64 GB modülleriyle test ederek daha yüksek kapasiteyi desteklediğini duyurdu. Şirket, maksimum bellek kapasitesinde çalışan bir Intel sistem (Z790 Nova WiFi) ve AMD sistemden (X670E Taichi) görüntüler paylaştı.

Kingston

Aynı zamanda MSI, AMD ve Intel platformlarında çalışan aynı Kingston modülünü paylaşarak dört slotlu anakartlarda ve iki slotlu anakartlarda toplamda 256 GB DDR5 RAM desteğini duyurdu. Her iki anakart üreticisi de Micron’un 1-beta teknolojisi üzerine inşa edilen Kingston Fury Renegade 64 GB modüllerini kullandı. 1.350v’ta çalışan mevcut modüller 36-38-38 gecikme süresi sunuyor.

Yakın zamanda, diğer anakart üreticilerinin de RAM bellek kapasitesi desteklerini artırması olası gözüküyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce, ideal bir PC en az kaç GB belleğe sahip olmalı? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir