Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. İkinci Nesil Nintendo Switch, Samsung’un OLED Ekranıyla Gelecek

İkinci Nesil Nintendo Switch, Samsung’un OLED Ekranıyla Gelecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
24 0
nintendo switch

Nintendo, merakla beklenen ikinci nesil Switch taşınabilir oyun konsolu için Samsung ile OLED panel anlaşmasına imza atabilir. İddiaya göre Nintendo başlangıçta Samsung’tan panel almayı düşünmese de sonrasında rotasını değiştirdi.

Nintendo Switch 2 OLED panel kullanacak

Son zamanlarda, Steam Deck OLED taşınabilir oyun konsolunun Samsung’un OLED panelini kullandığı ortaya çıkmıştı. Benzer bir şekilde ikinci nesil Nintendo Switch’in Samsung üretimi bir OLED panel kullanabileceği bildiriliyor.

Başlangıçta iki şirketin de Çinli BOE firmasının OLED panellerini kullanmayı düşündüğü ancak son zamanlarda Samsung’un Haziran 2023’te BOE ve ABD’nin Teksas kentinde bulunan yedi yan kuruluşu hakkında bir patent ihlali davası açarak BOE’nin teknolojilerini klonladığını ve bu panelleri OLED’e yasadışı olarak sattığı iddiasından dolayı rotalarını Samsung’a çevirdiği tahmin ediliyor.

taşınabilir konsol

Bu bağlamda, Nintendo ve Valve’ın OLED panelleri BOE’den daha ucuz fiyatlarla almak için anlaşmalar yaptığı ancak Samsung’un BOE’ye karşı açtığı davanın ardından, her iki şirketin de daha pahalı olmasına rağmen Samsung’un panallerine yöneldiği iddia ediliyor. Nintendo’nun yeni taşınabilir konsolu Switch 2 modelinin 2024 yılında tanıtılması bekleniyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir