Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Nokia, akıllı telefon markalaşmasını HMD Global’e devrediyor

Nokia, akıllı telefon markalaşmasını HMD Global’e devrediyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 4 dk okuma süresi
160 0
Hmd-nokia

Nokia akıllı telefonlarının üreticisi HDM Global, Eylül ayında orijinal bir HMD markasını duyurdu. Şirket, Nokia cihazlarının yanı sıra HMD markalı mobil cihazlardan oluşan yeni bir portföyü piyasaya süreceğini ve ayrıca yeni cihazlar piyasaya sürmek için yeni ortaklarla işbirliği yapacağını söyledi.

Şimdi şirket sosyal medya hesaplarını ve web sitesini Nokia Mobile’dan HMD’ye resmen değiştirdi. Halen Nokia telefonları, tabletleri ve aksesuarları satıyor ve destek sunmaya devam edecek, ancak Nokia markası altında herhangi bir yeni telefon piyasaya sürmesi beklenmiyor.

İlginizi çekebilir; Bir Zamanlar Var Olan Ama Artık Olmayan 7 Teknoloji

Şirket şimdi, orijinal HMD cihazları ve yepyeni ortaklıklardan gelen telefonlar da dahil olmak üzere size daha fazlasını sunmak için ısındığını söylüyor. Ayrıca yaklaşan telefonun tasarımını gösteren bir teaser video yayınladı.

Ayrıca Lumia benzeri bir tasarım ve Pembe renk gösteren yeni bir HMD telefonu da tanıttı.

Daha önceki bir render, telefonu Mavi renkte göstermiş ve OIS’li 108MP kamerayı ortaya çıkarmıştı. Evleaks’e göre, yaklaşan HMD telefonların kod adları Pulse, Legend, Pulse+, Legend Plus, Pulse Pro ve Legend Pro.

Yeni HMD telefonlarının Şubat ayı sonunda Barselona’da düzenlenecek MWC 2024’te tanıtılması bekleniyor.

HMD Global, 18 Mayıs 2016 tarihinde Finlandiya’da kurulan bir cep telefonu üreticisidir. Şirket, Nokia’nın 2014 yılında Microsoft’a sattığı ve 2016 yılında geri satın aldığı cep telefonu işiyle uğraşmaktadır.

HMD Global’in genel merkezi Finlandiya’nın Espoo şehrindedir ve büyük ölçüde eski Nokia yöneticileri tarafından yönetilmektedir. İlk CEO, şirket başkanı Florian Seiche’nin CEO olarak görevi devraldığı Temmuz 2017’ye kadar Nokia’nın 17 yıllık emektarı olan Arto Nummela’ydı.

HMD Global, Nokia markasıyla akıllı telefonlar, orta segment akıllı telefonlar, giriş seviyesi akıllı telefonlar, 4G ve 5G özellikli akıllı telefonlar, katlanabilir akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar üretmektedir. Şirket, ürünlerini dünya çapında 100’den fazla ülkede satmaktadır.

HMD Global, Nokia markasını yeniden canlandırmada başarılı olmuştur. Şirket, 2017 yılından bu yana dünya çapında akıllı telefon pazarında önemli bir pay elde etmiştir. HMD Global, Nokia markasının güvenilirliğini ve kalitesini yeniden inşa etmeyi başarmıştır.

HMD Global’in 2023 yılındaki geliri 1,2 milyar Euro’dur. Şirketin 2024 yılı geliri için tahminler 1,5 milyar Euro civarındadır.

HMD Global, Nokia markasını yeniden canlandırmaya ve akıllı telefon pazarında önemli bir oyuncu olmaya devam etmektedir.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın. Bir dahaki sefere görüşmek üzere!

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir