Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Nokia ve Honor Yeni Bir Lisans Anlaşması İmzaladı

Nokia ve Honor Yeni Bir Lisans Anlaşması İmzaladı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
30 0
Honor-Nokia

Akıllı telefon üreticisi Honor ile yeni bir 5G patent lisans anlaşması imzaladığını duyuran Nokia, son 12 ay içinde akıllı telefon anlaşması imzaladıkları dördüncü büyük akıllı telefon üreticisi olduğunu söyledi.

Nokia Mobil Cihazlar Baş Lisanslama Sorumlusu Susanna Martikainen şunları söyledi: “Çin akıllı telefon pazarının önde gelen oyuncularından biri olan Honor ile dostane bir patent çapraz lisans anlaşması imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, Nokia’nın son on iki ay içinde imzaladığı dördüncü büyük davasız akıllı telefon anlaşmasıdır ve Nokia’nın patent portföyünün gücünü ve hücresel standartlara ve diğer teknolojilere onlarca yıldır yaptığı katkıları bir kez daha vurgulamaktadır.”

İlginizi çekebilir; iPhone 17 Pro Önemli Kamera Güncellemeleri Alacak!

Honor Küresel Fikri Mülkiyet Başkanı Wenyu Zhou ise şunları söyledi: “Hem 5G SEP sahibi hem de uygulayıcısı olarak Honor, fikri mülkiyet haklarına büyük saygı duymakta ve fikri mülkiyetin makul değerinin mobil endüstrinin gelişimi için önemli olduğuna inanmaktadır. Patent çapraz lisans anlaşmasının imzalanması, Honor’un tüm insanlar için tüm senaryolarda ve tüm kanallarda akıllı bir yaşam sağlamaya yönelik inovasyon konusundaki kararlılığını göstermektedir.”

Nokia’nın sektör lideri patent portföyü, 2000 yılından bu yana Ar-Ge’ye yapılan 140 milyar Euro’dan fazla yatırıma dayanıyor ve 5G için gerekli olduğu ilan edilen 6.000’den fazla patent ailesi de dahil olmak üzere yaklaşık 20.000 patent ailesinden oluşuyor. Nokia, buluşlarını adil, makul ve ayrımcı olmayan (FRAND) koşullarda lisanslama hakkı karşılığında açık standartlara katkıda bulunmaktadır. Şirketler, standartlara kendi önemli yatırımlarını yapmak zorunda kalmadan bu teknolojileri lisanslayabilir ve kullanabilir, bu da inovasyonu ve tüketiciler için yeni ürün ve hizmetlerin geliştirilmesini teşvik ediyor

Nokia ve Honor arasında 5G akıllı telefon patentleri için yapılan yeni patent anlaşması hakkında daha fazla bilgiyi bu bağlantıda yer alan Nokia web sitesinde bulabilirsiniz. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir