Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Basın Bülteni
  4. »
  5. Nothing, ekosistemine ChatGPT’yi entegre etti

Nothing, ekosistemine ChatGPT’yi entegre etti

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
60 0
Nothing

Evofone güvencesiyle Türkiye’de faaliyet gösteren Nothing, dikkat çeken tasarıma sahip ürünlerine yapay zekayı entegre etti. Kullanıcılar, akıllı telefonlar ve kulaklıklar üzerinden merak ettikleri soruların cevaplarına ChatGPT’den ulaşılabilecek. 

Londra merkezli şirketin akıllı telefon modellerinden Phone 1, Phone 2, Phone 2a ile şirketin kablosuz kulaklık modelleri Ear (1), Ear (stick), Ear (2), CMF Buds, CMF Neckband Pro ve CMF Buds Pro’ya yapay zeka desteği geldi. Kullanıcılar, Nothing akıllı kulaklıkların alt kısmındaki özel bölgeye dokunarak yapay zekayı aktif hale getirebiliyor. 

Nothing Phone modellerine özel yapay zeka widget’ları

Nothing’in akıllı telefonlarında artık metin, ses ve resim olmak üzere üç farklı yapay zeka widget’ı yer alacak. Bu widget’lar, Nothing OS arayüzüyle uyumlu çalışarak cihazların istenen bölümlerine eklenebiliyor. Widget eklentileri ile beraber özel olarak geliştirilen pano ve ekran görüntüsü araçları, ChatGPT uygulamasına hem metinlerin hem de ekran görüntülerinin direkt olarak eklenmesini sağlıyor. 

İlginizi çekebilir; iOS 18 ile birlikte AI tarafından oluşturulan emojiler gelebilir

Nothing

Nothing ekosistemi ile ChatGPT entegrasyonu

Akıllı telefon kullanıcılarının, yapay zekayı aktif olarak kullanması için cihazlarını son sürüme getirmeleri gerekiyor. Güncellemenin ardından ChatGPT uygulamasını akıllı telefonlarına indirerek yapar zekaya erişmeleri mümkün oluyor.

Telefonlarla beraber kullanıldığında ChatGPT’ye tek dokunuşla erişebilen kulaklıkların Nothing X uygulaması üzerinden güncelleştirilmesi ve özelleştirilmesi gerekiyor. 

Ürünler hakkında daha fazla bilgi için Evofone.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir