Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Nothing Phone 2 yeni güncellemeyle ChatGPT’yi etkinleştiriyor

Nothing Phone 2 yeni güncellemeyle ChatGPT’yi etkinleştiriyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
86 0
Nothing-Phone-2.webp

Nothing, popüler yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’yi Phone 2 sahiplerine getiren yeni bir Nothing OS yazılım güncellemesi yayınladı. Ayrıca Nothing, markanın yeni piyasaya sürülen Nothing Ear ve Ear (a) TWS kulaklıkları tarafından da desteklenen Nothing X uygulamasında ChatGPT entegrasyonunu da beraberinde getiriyor.

Kulaklıklar telefonunuza bağlandığında, bu uygulama OpenAI’nin sohbet robotuna sesli erişim sağlayacak. Bu özelliklerin Haziran ayında daha düşük maliyetli CMF ürünlerinde de sunulması planlanıyor. Bununla birlikte, kulaklıklar akıllı telefona bağlandığında, Nothing Phone (2) kullanıcılarının ChatGPT ses özelliğini kullanabileceklerini belirtelim.

Nothing Phone 2^’de ChatGPT Nasıl Kullanılır?

Nothing-Phone-1.webp

Nothing OS 2.5.5 artık daha hızlı erişim için sohbet robotunu doğrudan telefonun ana ekranından çeşitli modlarda başlatmanıza olanak tanıyan yeni bir ChatGPT widget’ına sahip. En son güncelleme, ekran görüntüsü ve pano açılır penceresinde, materyali ChatGPT’de yeni bir sohbete anında yapıştırmanıza olanak tanıyan bir düğme içeriyor.

Nothing tarafından yapılan açıklamaya göre, güncellenmiş Nothing X uygulaması ChatGPT’nin bazı özelliklerini şirketin en yeni kulaklıklarına tanıtacak. Kullanıcıların ayrıca ChatGPT’nin en son sürümünü Play Store’dan yüklemeleri gerekecek. Özellik kullanılabilir hale geldiğinde, Nothing Phone (2) kullanıcıları telefona takılı Nothing Ear veya Nothing Ear (a) kulaklıklarından hareketleri kullanarak ChatGPT ile sesli sohbet başlatabilecekler.

İlginizi çekebilir; Tesla, 4 bin Cybertruck aracını geri çağırıyor

Özellikler bunlarla sınırlı değil. Yeni güncelleme Phone 2 kullanıcıları için başka özellikler de getiriyor. Nothing Phone (2) üzerindeki kamera uygulaması artık Ultra XDR’yi destekleyecek. Kullanıcılar özelliği etkinleştirmek için Kamera Ayarları> Ultra XDR bölümünden erişebilecek. Kamera uygulamasının Fotoğraf ve Portre Modları artık bir HDR anahtarına sahip olacak. Kullanıcılar üst düzey ayarlar aracılığıyla bunu etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

Güncelleme ayrıca RAM Booster adlı yeni bir özellik de içeriyor. Nothing Phone (2) modelleri, Hızlı Ayarlar’da ses yönetimini kolaylaştıran yeni bir Zil Modu seçeneğinden de yararlanacak.

Ek olarak Android görünümüne yeni bir Kaydedici widget’ı ekleyerek kullanıcıların yoldayken rahatça ses kaydı alabilecek. Ayrıca pil tüketimini daha iyi takip etmek için yeni bir Pil widget’ına sahip olacak. Geliştiriciler ayrıca geliştirici seçenekleri altında bir Glyph Arayüzü Hata Ayıklama Modu bulacaklar.

Yeni güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir