Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Nvidia’nın yeni RTX Video HDR özelliği nasıl kullanılır?

Nvidia’nın yeni RTX Video HDR özelliği nasıl kullanılır?

Eymen Taner Eymen Taner - - 3 dk okuma süresi
165 0
RTX Video HDR

Nvidia, RTX ekran kartları için RTX Video HDR özelliğini kullanıma sunuyor. Bu bağlamda, artık SDR videoları yapay zeka ile birlikte HDR videolara dönüştürmek mümkün! Peki, birkaç basit ayarla nasıl HDR videolara sahip olabilirsiniz?

RTX Video HDR, standart çözünürlükteki SDR videoları HDR videolara dönüştürmek için RTX ekran kartı ve HDR10 uyumlu bir monitör gerektiriyor. Böylece, güçlü Nvidia GPU’lardaki Tensor çekirdekleri sayesinde video kalitesindeki bu artış mümkün kılınıyor.

Nvidia

Bu yeni özellik, son yayınlanan 551.23 Game Ready sürücüsü ile birlikte geliyor. GeForce RTX GPU’larda Tensor Çekirdeklerinin gücünü kullanan RTX HDR, oyuncuların ve içerik oluşturucuların HDR panellerinin canlı, dinamik renkler görüntüleme yeteneğini en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyor. DLSS, DLDSR, Nvidia Broadcast gibi yapay zeka özellikleri ile son yıllarda büyük atılımlar yapan Nvidia için bu özellik de bizi şaşırtmadı.

RTX Video HDR ve RTX Video Süper Çözünürlük, en net ve canlı videoyu oluşturmak için birlikte kullanılabilir. RTX Video özellikleri, aynı zamanda Google Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarda çalışıyor.

RTX Video HDR nasıl etkinleştirilir?

  1. Nvidia 551.23 Game Ready sürücüsünü indirin.

  2. Sistem > Ekran > HDR bölümüne giderek Windows HDR özelliklerinin etkinleştirildiğinden emin olun.

  3. NVIDIA Denetim Masası’nı açın ve Video görüntü ayarlarını düzenle > RTX Video Geliştirme yolunu takip edin, ardından HDR’yi etkinleştirin.

YouTube video

Hangi ekran kartları RTX Video’yu destekler?

RTX Video, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlardaki tüm RTX GPU’ları destekler.

RTX Video’yu desteklemek için başka ne gereklidir?

RTX Video HDR’ı kullanmak için HDR10 uyumlu monitör gerekir.

RTX Video hangi uygulamaları destekleyecek?

Şu anda, RTX Video Süper Çözünürlüğü, en son Chrome ve Edge tarayıcılarının yanı sıra özel bir VLC yapısında oynatılan videolara uygulanabilecek.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir