Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. One UI 6.1 ile Yeni Özellikler Geliyor!

One UI 6.1 ile Yeni Özellikler Geliyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
58 1
One-UI-6-1

Samsung, Galaxy S24’ler için One UI 6.1 yazılım arayüzünde büyük bir güncelleme ile piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni güncelleme ile birlikte Samsung cihazların sağlığını ve uzun ömürlülüğünü iyileştirmeyi amaçlayan bir pil koruma işlevi ile beraber gelecek.

One UI 6.1 ile Samsung, kullanıcıların kullanım alışkanlıklarına ve tercihlerine bağlı olarak pilleri için üç farklı koruma seviyesi arasında seçim yapmalarına olanak tanıyan yeni bir pil koruma özelliği sunacak.

İlginizi çekebilir; Honor X50 Pro ‘yu Sessiz Sedasız Duyurdu!

Bu seçenek One UI 6.0’da Aktivite Başlatıcı uygulaması gibi aktiviteleri başlatabilen uygulamalar aracılığıyla zaten mevcuttu. Aktivitenin adı BatteryProtectionActivity, ancak bir sonraki güncellemede Genel Ayarlar’a gelmesi bekleniyor.

One UI pil ömrünü iyileştirmek için ek özelliklere sahip olacak

 • Temel koruma: Bu seviye, şarj cihazının cihazı her zaman %100 şarjda tutmasını engeller. Yeniden şarj etmeden önce pil seviyesinin %95’e düşmesine izin verir. Bu, cihazın sürekli olarak tam kapasitede şarj edilmesini önler, bu da pili zamanla bozabilir. Bu seviye cihazın her zaman en az %95 şarj olmasını sağlar.
 • Uyarlanabilir koruma: Bu seviye hızlı şarj işlemini %80’de keser ve kullanıcının telefon kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak %100’e ulaşana kadar yavaşça devam ettirir. Bu işlev, telefonlarını gece boyunca şarj eden kullanıcılar için idealdir. Neredeyse tam şarja ulaştığında pil üzerindeki sıcaklığı ve stresi azaltır.
 • Maksimum koruma: Bu seviye şarj işlemini %80 ile sınırlar. Pil seviyesi %80’e ulaştığında cihazı şarj etmeyi durdurur ve yalnızca bu eşiğin altına düştüğünde şarj etmeye devam eder. Bu seviye, pilin ömrünü kısaltabilecek yüksek şarj seviyelerine asla maruz bırakmadığı için pil için en yüksek koruma seviyesini sunar. Bu seviye, cihazın her zaman en az %80 şarj olmasını sağlar.

Pil koruma işlevi, kullanıcılara cihazlarının pilinin durumu üzerinde daha fazla kontrol sağlaması ile birlikte, pilin ömrünü uzatmaya yardımcı olacak.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

1 Yorum

 1. Furkan AKSU - -

  Darısı inşAALLAH Google’ın ve Samsung Yurtdışı Samsung Türkiye’nin Getireceği Resmi Olarak %100 Desteklenirse Aynı iPhone Apple Cihazlarda Var Olduğu Gibi Pil Sağlığı Özelliğinin Galaxy Cihazlarında’da Var Olması Temennim Dileklerim İle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir